Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skracivanje biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se skracuju biljke koje imaju velike listove, recimo amazonka ima list koji pocinje od dna i izlazi iz akvarijuma? Da li moze list da se sece , recimo, na pola ili mora skroz dole da se sece peteljka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 8:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takve biljke se ne sisaju u klasicnom smislu, mozes da odseces ceo list ako ti se ne svidja iz bilo kog razloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostavi list dok se biljka ne ukoreni.Kasnije kad krenu novi listovi , te prevelike odseci i oblikuj biljku po zelji.

Uglavnom u manjim akvarijumima Maticne komade izbacuju a ostavljaju pelcere dok i oni ne prerastu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da, ti krupni Echinodorusi mogu da narastu preko pola metra i da imaju stotine listova, prave azdaje. Ljudi ih kupuju kao male, a posle nemaju pojma sta ce sa njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam moju amazonku zasadio u plasticnu shot casicu sa zemljom za cvece. Prerasla mi je aq za sest meseci,a na listovima koji su stigli do povrsine pojavila se zelena tackasta alga.Stare listove sam sekao po obodu,a novi su izbijali iz sredine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa amazonkom planiram da sakrijem filter. Videcu kako ce to da izgleda. Bar dok ne stasaju ostale biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License