Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 Reactor Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
All
Akvarista



Registrovan: 17 Nov 2013
Poruke: 25
Lokacija: EU

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Forum je ludilo svaka pohvala na broju članova i javljanja.To je i bio razlog zbog kojeg sam se registrirao.

Tema ima mnogo ,pokušao sam u pretrazi naći nešto na temu reactora ali nisam našao ovakav kao što koristim.
Ako sam fulao nije namjerno,možda je nešto slično već predstavljeno.

Ovo je reactor koji ja koristim već par godina radi perfektno sa razgradnjom od 100%
Pri tome se ne prlja se i ne pravi buku (klokotanje) ,jedini minus je što se gubi oko 5% snage kanistera (pumpe)

Protočni - postavlja se na izlaznu cijev kanistera i ovaj je 100% ručne izrade a djelovi su jeftini i lako dostupni.
Prilikom izrade vodio sam se po uzoru ja japanski orginalni koji tada nije bio prisutan u prodaji.
Pa evo ako nekoga zanima.



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 9:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidjaju mi se ideja i izvedba. Ja sam upravo zavrsio i montirao jedan koji sam napravio ali unutrasnji sa dodatnom pumpom i isto rastvara 100% CO2 ali mi se ne svidja da stoji u akvarijumu i minimalno se cuje... njega cu predstaviti drugom prilikom...

Sada me zanima od cega si uzeo kuciste za ovaj tvoj i koliko je kostalo?

I ako moze samo ukratko napisi kako se voda mesa sa CO2? Ako sam dobro skapirao voda prska po toj zelenoj centralnoj i tu se mesa i onda ta voda kroz istu tu centralnu ide sa rasrvoreni CO2 u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo je kuciste od klasicnih filtera za vodu, ima ih kupiti u radnjama sa vodovodnom opremom cca. 15KM

inace ovo tvoje djelo mi je od ranije poznato, odlicna izvedba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
All
Akvarista



Registrovan: 17 Nov 2013
Poruke: 25
Lokacija: EU

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pakonja ::
Svidjaju mi se ideja i izvedba. Ja sam upravo zavrsio i montirao jedan koji sam napravio ali unutrasnji sa dodatnom pumpom i isto rastvara 100% CO2 ali mi se ne svidja da stoji u akvarijumu i minimalno se cuje... njega cu predstaviti drugom prilikom...

Sada me zanima od cega si uzeo kuciste za ovaj tvoj i koliko je kostalo?

I ako moze samo ukratko napisi kako se voda mesa sa CO2? Ako sam dobro skapirao voda prska po toj zelenoj centralnoj i tu se mesa i onda ta voda kroz istu tu centralnu ide sa rasrvoreni CO2 u akvarijum?


Nao što je "dundee" napisao može se naći u većini prodavnica vodoinstalacionog i garden programa ,služi za prečišćavanje vode ima u raznim veličinama i nije skupo.
Voda ulazi u cijev koja je po vertikali izbušena na pet mjesta rupice 4-5mm pod pritiskom stvara kružni tok u posudi i rastvara co2 zatim se voda obogaćena sa co2 potiskuje na dno posude i odlazi kroz središnju cijev u AQ.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno... ova slika je od pomoci... lepse se vidi unutrasnjost... hvala na odgovoru.
Sve mi se cini da cu i ja uraditi tako nesto samo ako me ovo buckanje bude nerviralo Smile Inace obisao sam sve prodavnice po Vrscu ali nigde nisu imali u ponudi ovako nesto a smarao sam ljude da mi pokazuju sve moguce hermeticke posude sto imaju... moracu da potrazim po Beogradu... hvala jos jednom na pojasnjenju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.merkur.si/gradnja/v.....hisje.html

mozda ti ovo pomogne u potrazi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U Bg je bilo u Uradi sam radnjama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2014 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam istu ovakvu posudu ali ona nema na sebi rupicu kuda ide co2 pa me zanima dali ste to sami busili ili ste bas takvu kupili?
Ako ste busili sa kojim lepkom ste lepili silikonsko crevo za poklopac?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Ista external co2 reactor 16/22 ZoranC Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Apr 03, 2016 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati dennerle co2 reactor Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Nov 01, 2015 2:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License