Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Atman AT-102 - ne radi mi dodatak za vazduh Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao, bilo bi dobro ako moze mala pomoc... Very Happy
Ubacio sam dodatak za vazduh, ali samo mi gura vodu napolje umesto da ubacuje vazduh kroz pumpu u akv, verujem da sam ja tu nesto pogresno uradio, zato rekoh ajd da pitam...
Pumpa se inace nalazi u spoljnom filteru i potopljena je nekih 7-10 cm od nivoa vode(preventiva za slicaj da se prelivna cev zapusi i ne izbaci mi citavu vodu iz filtera, vec samo deo)
Interesuje me da li neko ima iskustva sa ovom potapajucom pumpom, da li mozda treba da se spusti nize ili sta vec da se uradi...
Hvala unapred, pozdrav Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 8:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja sam imao taj problem, i nisam mogao da resim, tako da sam crveo kroz koje ide voda iz filtera podigao iznad nivoa vode , i udaranjem u povrsinu pravila mehurice za vazduh.
Par puta mi je povuklo vodu iz akvarijuma kroz crevo za vazduh, srecom video sam na vreme, tako da sam to crevo za vazduh pomerio, a kupio posebnu pumpu za vazduh, i sad ne mislim o izlivanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ja imam vazdusnu pumpu od formiranja akv, ali planiram jos neke akv, pa ce mi mozda trebati za njih...
Zato sam mislio da to popravim, kad vec postoji kao opcija, i da oslobodim vazdusnu pumpu.
Inace to crevo za vazuh sam morao odmah da skinem, jer nikada nije ni ubacivalo kiceonik kroz potapajucu pumpu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam istu pumpu, takođe, nisam mogao da je "nateram" da izbacuje vazduh!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To providno crevo koje si dobio uz nju treba da bude iznad povrsine vode ,ali mi nije jasno kako iz spoljnog filtera hoces da ti ta pumpa tera vodu i fazduh, vise sluzi da tera vodu iz spoljnog filtera ,a ne da izbacuje vazduh jer postoji atman AT-102(koju ti navodis) i atman AT-f-102 (to je filter unutrasnji kod koga je moguce namestiti da izbacuje i vodu i vazduh),,nego bolje ti kupi obicnu vazdusnu pumpicu i onda si miran.pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam i taj drugi model, ali pricam o atman AT-102
Glavna funkcija ove pumpe i jeste guranje vode u akv, ali kao sto rekoh postoji i dodatak na koji se kaci obicno crevo za vazduh koje ide van i iznad nivoa vode, pa bi, kako sam video da radi,trebalo da povlaci vazduh i tako aerise vodu, na samom izlasku iz pumpe...
Kada to funkcionise, ubacuje dovoljno kiseonika, tako da ti rasprsivac i ne treba... Video sam svojim ocima da radi, samo me nervira sto moja ne radi hahahahah Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad doduse nisam probao da spustim pumpu na dno filtera, mozda bi se drugacije ponasala... zato sam i postavio pitanje... mozda neko zna resenje.... Razz kad ja vec nisam dovoljno bistar da sam provalim u cemu je fora hahahha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pazi sad ovo, ljudi imali isti problem, lepo napisali na istom ovom forumu,ali nema ko da trazi...

http://www.akvarijum.org/forum.....t3076.html

Probacu da li ce da proradi kod mene, ako ne , kupujem jos neku vazd. pumpu, lakse je dati 700 din nego da lupam glavu javascript:emoticon('zid')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pogledao i tu temu i recimo ja imam tu kao filter i ona ne sme mnogo duboko da se postavi ijer nece da izbacuje mehurice ,ali za ovu tvoju(ja je koristim u spoljnim filterima doduse jaci protok) ,ne znam jer ja nikada nisam ni pomisljao da je koristim na taj nacin ,vec samo da gura vodu iz filtera.Tako da javi da li ti je uspelo.pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svasta sam nesto pokusao, ali nishta ne pomaze...
Okretao nastavak naopako, stavljao ga na kraj creva, na sredinu iii nista
Jedino jos da probam da crevo za vracanje vode u akvarijum, koje se kaci na dodatak bude krace, mada ne bi trebalo da ima nekog uticaja ali ajde...
A evo kako to izgleda kad fercera:

[youtube:97335cc8b7]http://www.youtube.com/v/ixAUjRULkvM[/youtube:97335cc8b7]

Nije isti model, ali princip je isti..

poruku izmenio::: nikouro

Kako postaviti video sa Yuo Tube
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod moje AT-f-102 je isto kao na ovom snimku ,znaci ni filter ne sme da bude previse dole ,znaci jedno 10 cm ispod vode i providno crevo koje vidis mora da bude iznada akvarijuma , i lepo izbacuje kiseonik,a za potapajucu pumpu AT-102 stvarno nisam pokusao ,ali princip bi trebao da bude isti ,aj bas cu sutra ako stignem da probam ,pa cu da ti javim,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi ovako, stavi tu pumpu u akvarijum, prikaci crevo za vazduh, stavi ga van akvarijuma. Radice 100%. Zatim, probaj prstom da napravis mali pritisak na izlaz. Pumpa odmah prestaje da uvlaci vazduh i na to isto crevo, krece izbacivanje vode. Tako je kod mene bar bilo. Znaci ako sam te dobro razumeo, tebi ta pumpa tera vodu iz filtera u akvarijum? Jednostavno ne trpi pritisak na izlazu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

respectre ::
Pazi ovako, stavi tu pumpu u akvarijum, prikaci crevo za vazduh, stavi ga van akvarijuma. Radice 100%. Zatim, probaj prstom da napravis mali pritisak na izlaz. Pumpa odmah prestaje da uvlaci vazduh i na to isto crevo, krece izbacivanje vode. Tako je kod mene bar bilo. Znaci ako sam te dobro razumeo, tebi ta pumpa tera vodu iz filtera u akvarijum? Jednostavno ne trpi pritisak na izlazu.


Dobro si razumeo, samo sto sam mislio da iskoristim lepo i korisno, kad vec postoji kao opcija... Razz
Malo sam razmisljao i verujem da si skroz u pravu u vezi pritiska... ima smisla...
Nemam sad vremena da probam, ali za par sati javljam sta se desava... Jedimo sto mi preostaje, u slucaju da je tako, da probam sa vecim precnikom creva da bi smanjio pritisak ili da probam sa kracim crevom, mada mislim da ovo drugo ne bi bas pomoglo, jer crevo mogu da kratim samo do odredjene duzine, ipak treba da mi vraca vodu u akv...
Ali u svakom slucaju, probam za par sati, pa se javljam
E, da i HVALA SVIMA koji pokusavate da pomognete Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam Atman At-f-102, koja je ista kao i ova samo sto ima dodatak za filter masu i kod mene radi ovo ubacivanje vazduha... Problem je sto moras da je drzis blizu povrsine, odnosno na 5 do 10 cm jer je pritisak vode preveliki na vecoj dubini da bi vazduh mogao da prodje.... Takodje proveri da ti je taj mali pipak na koji se navlaci crevo za vazduh( onaj sto se ubacuje u pipak koji ide u pumpu) bude okrenut na pravu stranu, jer je sa jedne strane on zakosen.. dakle vrti ga i nadji mu pravi polozaj... nadam se da ce pomoci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

papaluza1- njegova je At-102 znaci ne filter nego samo potapajuca pumpa ,i tu je problem jer taj mali crni nastavak od plastike i crevo na njemu kada se postave izbacivace i vodu i vazduh ,ali kada na nju jos stavis crevo do akvarijuma da tera vodu ,onda nema sanse da ubacuje vazduh jer je previse dugacko ,znaci moze i jaci protok da bude nece imati smisla jer nije namenjena za to,pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Atman Ef-4 Filip:) Tražnja 0 Ned Mar 06, 2022 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman AT-101 zeza Nikollo Filteri i pumpe 0 Pon Dec 20, 2021 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Osovina za atman at 103 io Tražnja 0 Ned Maj 30, 2021 1:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman EF1 StefanPN Filteri i pumpe 1 Čet Mar 04, 2021 11:44 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License