Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupike o njima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jan 07, 2010 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam nov u svemu ovome..i uzeo sam gupike da cuvam.
imam 22L akvarijum i nekih 10gupika.
pa bih teo da nestov vise znam o njima,tipa
Hrana,koliko se puta hrane...
kakva voda
Temperatura
bolesti itd..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 07, 2010 10:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 07, 2010 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, 10 gupika je puno za tvoju litrazu akvarijuma. Verovatno ti nije napunjen skroz do vrha, predpostavljam da imas i neku podlogu na dnu pa kad se to sve sabere to nije tih 22 litre. Manji akvarijum se brze uprlja od veceg i tezi je za odrzavati. Mnogi su u zabludi kad kazu da je veliki akvarijum velika briga i obaveza, njega je mnogo lakse odrzavati od manjeg no to je vec neka druga prica...
Imas ovde jednu temu o gupikama pa prelistaj pa ako te posle toga jos nesto bude interesovalo slobodno pitaj ovde.

http://www.akvarijum.org/forum/viewtopic.php?t=208
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jan 07, 2010 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam podlogu sitni kvarcni kamen.imam rasprsivac za vazduh,i filter Kozmo ugaoni.voda nije zaprljana i bas nie do vrha napunjen..pa me interesuje par ribica su konstantno dole na dnu.ali kad im dam hranu dodju gore i jedu..a isto par su gore i kao uzimaju vazduh..sta to moze da bude kod njih?i koliko se put treba hraniti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 07, 2010 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svako ima svoj sistem hranjenja i neku svoju teoriju. Ok je recimo da im das hranu jednu pola sata posle paljenja svetla i posle podne. Zasta su ti par riba pri dnu je tesko reci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jan 07, 2010 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aha.a sta je to toliko tesko da se kaze?dal je neka boles ili su mnogo jele pa odmaraju itd..
Hvala na brzim odgovorima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Jan 07, 2010 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

postarsd ::
Posto sam nov u svemu ovome..i uzeo sam gupike da cuvam.
imam 22L akvarijum i nekih 10gupika.
pa bih teo da nestov vise znam o njima,tipa
Hrana,koliko se puta hrane...
kakva voda
Temperatura
bolesti itd..


Neki ,kao i ja smo studirali gupike mnogo mnogo godina unazad, tako ces i ti druze najbolje nauciti i shvatiti inace ribice na taj nacin ako sam dodjes do samo NEKIH informacija do kojih mozes doci visegodisnjim ugajanjem gupika. Na bazi gajenja gupika i njihovoj praksi kasnije mozes gajiti i upustiti se i u ozbiljnije i zahtevnije gajenje ribica i ostalog. Te ces i vremenom sam uvedeti da je akvarijum os 22.l. mali za gupike i da treba veci , da je svaka temperatura vode dobra iznad 22.2324.stepena ,u principu odgovara im sobna temperatura, voda cista i bistara...srecno s GUPIJIMA.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 08, 2010 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ipak vam hvala narucio sam jos jedan akvarijum od 70 litra pa ce da bude tu jos..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 08, 2010 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to su vec lepe dimenzije Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2010 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas idem da narucim akvarijum..
e da vas pitam zasto neke ribice su na dnu samo leze???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2010 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako samo leze onda nesto nije u redu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2010 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa zato i pitam! i znam da nesto nije ok!Temperatura im je 24c stvarno ne znam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2010 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko je bilo ko da pogodi sta im je. Ribu je potrebno posmatrati i pratiti da bi se videlo sta nije u redu.

Ili ti nesto nije sa vodom u redu pa su ribe zbog toga takve ili si kupio bolesnu ribu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2010 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima tu 10999 razloga//
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2010 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi Danas sam Bio da narucim Akvarijum, i po dimenzijama koje meni odgovaraju imace oko 70litra,sa pozadinom od kamenja filter unutrasnji itd.i kad budem dosao sa odmora donosim ga kuci i onda sve ostalo...Akvarijum ce da me kosta 3500din.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2010 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3500 pa super si proso...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License