Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Herotilapia multispinosa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedan problem.Naime o cemu se radi,pre par dana par je polozio ikru na saksiju koja im dodje kao skloniste.Juce ujutru se mladj izlegla posle 4 dana kao i obicno.E sad sledi ono najgore,kad sam uvece otiso nijedan malac nije bio u akvarijumu.Sve sam zivo pretalaskao ali njih nema pa nema.Svi znamo da ciklidi veoma brizno cuvaju svoje potomstvo.Sta im se desilo nemam pojma i da li je moguce da ih je par unistio.Jel neko imao ovakav problem.Meni se ovo desilo prvi put..


Poslednji izmenio jevra dana Ned Apr 01, 2012 3:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 3:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da brines to se desava cesto neiskusnim parovima ,sledeci mrest ce biti uspesniji ,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da mozda je par neiskusan,madamim je ovo drugi mrest.Ajde prvi po obicaju propadne ali ovaj drugi me je zbunio.On bi trebao da uspe.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se iskreno nikada to nije desilo ,ali znam mnoge ljude koji drze amerikance i kazu da ima se to cesto desava ,po meni tu ima mnogo faktora ,neiskusan par ,ishrana roditelja(dok imaju male), ili ti sa nekim svojim ponasanjem mozes prouzrokovati to ,recimo ti nesto cistis oko akvarijuma i oni se uplase i tada zenka pocne da napada muzjaka (da brani od njega male ) ,a on je naravno jaci i poubija male i onda i zenku ,ali to je retkost,tako da ne brini kada malo udju u fazon to se nece desavati .
Na kojoj su ti velicini?pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na velicinu su nekih 7-8cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mladi su jos ima vremena da se izpraktikuju ,tako da ne brini ,bice sve u redu,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da ce vremenom sve doci na svoje mesto tj.da sve biti u redu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod ciklida nikada ne mozes biti siguran 100 posto ,ali velika je verovatnoca da ce sl mrest biti uspesniji,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2012 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba ti još koje sklonište jer mlade premeštaju par puta a i smanjuje im stres. Koliko ih gledaš pre mresta toliko ili manje posle mresta. Ako imaš crvene multispinoze na njih mi se žalilo već par ljudi pa ti savetujem da ih odvojiš od malih a možda i jaja. Oni moraju biti sami, puževi na minimumu, ancitrusi i puževi im noću pojedu mlade. Ribe koje jedu svoje mlade retko promenu tu naviku osim ako ih ne jedu pod stresom tj nemaju mirno mesto već ih stalno nose u ustima i premeštaju. Za ovo ti ne treba veliki akvarijum već par dovoljno velikih saksija a može i neka biljka. Par mrestova koji su propali nije razlog za paniku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2012 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovakve multispinose imam.Akvarijum je od 54l tu su potpuno sami.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License