Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Predstavljanje akvarijuma od 105 litra... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav1993
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2012
Poruke: 25
Lokacija: Makedonija, Kumanovo

PorukaPoslao: Sre Apr 11, 2012 3:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Epa ovako, iako sam pocentik u akvaristici, uz pomoc ovog sjajnog foruma resio sam iz pocetka sam sve kuci da napravim sa matrijalom kojeg sam imao kuci... pa krenuo sam ovako, imao sam puno stakla od 6mm od astala koje ne koristimo kuci, isporezao sam parcinja za akvarijum i za spoljasni filter, nazhalost slike kako sam pravio akvarijum nemam jer vech sam pocheo sa radom pa posle sam pronashao forum, Dimenzije Akvarijuma su: 70(d)x50(v)x30(sirina), Dimenzije Filtera(spoljasan, trokomoran) 15(d)x50(v)x30(s)...

Slike:

Image

Image

Image

Image

I NA KRAJU FILTER NE CURI:D


Image

-Znaci sve shto je zalepeno je lepeno sa Ceresit CS 23 pre nanasanja silikonom sam sve ocistio Acetonom...


_____ Otkako sam zavrsio sa filterom poceo sam da razmerujem i vadim letve za haubu, haubu sam napravio od daske iz palete, bocni daske su drva Cam, a poklopac je od Buku...

Slike:

Image

Image

Image

Image

Image

I NA KRAJ SAM OFARBAO SA SANDOLINOM I LAKOM

Image

__Otkako sam i to zavrsio na red je bilo da postavim osvetllenje i postavio sam 3 neonke od po 18w od koi danas na haubu stoje 2 daylight 6500K i jedna Grolux...Na jednom prekidacu mi je vezana grolux i day light a na posebnim prekidacem mi je vezana josh jedna day light po preporuku na FIBER Very Happy ... TU NA SLICI JE NEMA GROLUX ALI UMESTO OVE PHILIPS TLD DANAS JE GROLUX...


Image

I na kraju sve je provereno i poceo sam da sastavljam sve po redom i na mestu gde treba da mi stoji akvarijum...

I TO IZGLEDA OVAKO (izvinjavam se zbog losih slika, slikao sam sa mobilnog)




Image

Image

I zaboravio sam da kazhem, lepio sam lajsne na prednjim kjoshkovima ali Ne zbog ojacanje nego radi izgled, jer sam radio ceo akvarijum spored enterierom u sobi... sada radim i jednu ramku od drveta kako bi sakrio stiropor da mi se negleda, pred malo sam je lakirao... Za sve ovo sam dao samo 350 denara nashih, to je okolo 6 eura kupio sam silikon i grolux ovo drugo sam imao samo opreme: pupme, pesak, rasprskivach, grejac sam uzeo od rodjaka... POZZZ I SVE KRITIKE SU DOBRO DOSLE...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 11, 2012 3:57 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Apr 11, 2012 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pedantno odradjeno, nema sta. Bravo

Samo bi ti bilo pametnije da svetlo drzis ugaseno dok se akvarijum ciklira i dok ne zasadis biljke, da ti se ne pojave alge.
Vidi ako mozes zalepi alu foliju na donju povrsinu poklopca da bi imao sto vecu refleksiju, ovako ti se dobar deo svetla gubi.
Takodje bi mogao da povecas i filter masu, i da li je u filteru obican sundjer ili akvaristicki?
I stavi neku pozadinu sa zadnje strane, sto tamniju i jednobojnu.

Predlog: kad vec imas materijala mogao bi jednu lajsnu da zalpis preko ove vidljive strane filtera, pa da se vidi samo akvarijum, ja licno ne volim kad se vidi filter sa strane. Wink

Daj jos neke podatke o podlozi, koji panjevi su u pitanju, koji kamen je ubacen, sta planiras dalje sa akvarijumom itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Apr 11, 2012 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas lepo predstavljanje,svaka cast Smile
Sve si sredio po ps-u! Smile
Sto kaze fiber,aj sad neke informacije u vezi ribe,bilja itd? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 11, 2012 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idu ti radovi od ruke koliko vidim Wink
Poslusaj sta ti je Fiber rekao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Miroslav1993
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2012
Poruke: 25
Lokacija: Makedonija, Kumanovo

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2012 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znachi oko biljke nisam mnogo informiran, tako da neznam, pesak sam uzeo iz jedno fabrike za zhelezo kod nas, to je kvarcni pesak ispod njega imam pola cm zemju za cvece aali neznam koja e je vrsta dao mi je jedan covek koji ima cvecaru od svih strane sam ostaavimo po 2cm kako ne bi prolazila izmedju stakla i pesku i sam je pokrio sa jednom sitnom plastichnom mrezicom nesto sitnije i od mrezicu za komarce i to sam nasao kod mene u garazi Smile)), kamen neznam koi je a panjevi kako sam nacuo mislim da je mangrov ali nisam siguran... Od ribica neznam josh shta chu, volim diskuse Very Happy Very Happy Very Happy, Filter masu ke povecham Fiber zato sam te i pitao oko Perlon vate i Bio kugle, a sundjer nije akvarsticki to je sintetichki sundjer izvadio je moj deda iz kreveta koi je praven za vreme na Jugoslavijom i mi je reko da ovaj singer nikad nema da se zapushi jer nije kao ovi danas plasticni pa chu da vidimo Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2012 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje nemoj da pocinjes sa diskusima. Laughing
Imas li mozda jos uvek pakovanje od zemlje za cvece? Na njemu pise kolika je pH vrednost, a i sta od minerala zemlja sadrzi. Ako imas ne bi bilo lose da napises sta tamo pise.
A taj sundjer bolje izvadi, nece on mozda da se zapusi, al akvaristicki ima vise prostora za kolonije bakterija. Ovako izgleda, pa sam mozes da vidis razliku. Smile
Image
Ostalo si sve odradio kako treba, primer kako akvarijum dobro ispadne kad se prvo lepo informise o svemu pa tek onda radi. Bravo
Samo tako nastavi, sad citaj o ribama i bilju i male su sanse da ti nesto podje po zlu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav1993
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2012
Poruke: 25
Lokacija: Makedonija, Kumanovo

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2012 4:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Epa ovako izbacio sam tu zemju za cvece, povecao filter masu, stavio sam vatu i taj crni sunger, zalepio sam crnu foliju na zadnjem staklu i to je to mislim... sad biljke pa ribice Smile)


I zabravio sam, zavrsio sam drvenu ramku koja prikriva stiropor Smile))


Poslednji izmenio Miroslav1993 dana Ned Apr 15, 2012 4:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2012 7:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi se tvoj trud i namad se da ce i ostatak posla proci dobro Wink Samo napred Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2012 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo pedantno odradjeno, sa predlozima naravno za jos lepse i bolje unapredjenje akvarijuma koji su vec izneti, srecno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
OchA
Akvarista



Registrovan: 17 Apr 2012
Poruke: 68
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Apr 17, 2012 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka chast za akvarijum. Sve pohvale. Interesuje me koju debljinu stakla si koristio za filter? Ja imam akvarijum zapremine 47 litara sa japankama ali nemam spoljni filter, hocu da ga pravim pa sam razmishljam da napravim od tanjeg stakla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav1993
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2012
Poruke: 25
Lokacija: Makedonija, Kumanovo

PorukaPoslao: Sre Apr 18, 2012 3:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam stavio staklo 6mm, mozesh i sa 4mm da ga napravish
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Apr 18, 2012 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OchA ::
Svaka chast za akvarijum. Sve pohvale. Interesuje me koju debljinu stakla si koristio za filter? Ja imam akvarijum zapremine 47 litara sa japankama ali nemam spoljni filter, hocu da ga pravim pa sam razmishljam da napravim od tanjeg stakla.


Potrazi u starijim temama kako se lepe i od kog stakla se lepe spoljni filteri. Dosta smo pisali o tome ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License