Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podvodna svetiljka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Misfit
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2011
Poruke: 26
Lokacija: Beograd,Cerak

PorukaPoslao: Čet Maj 10, 2012 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li iko iskustva sa ovakvim osvetljenjem?
Koristi li cemu kao sto proizvodjac tvrdi?
Steti li kome?


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 10, 2012 4:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Maj 10, 2012 5:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam citao njene specifikacije ali meni ovo lici na UV lampu koja se koristi u akvaristici, ima je i u nekim kanister filterima, koliko se secam korisna je zbog toga sto ubija stetne bakterije i povecava sam kvalitet vode, samim tim i zdravlje kod riba. Ipak sacekaj nekog iskusnijeg, nemoj me shvatati ozbiljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 11, 2012 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko sam ja procitao o njoj to nije podvodna lampa nego lampa koja koja ima zastitu od vode (vlage)
jeste za dezinfekciju vode i stavlja se tamo gde ima protoka.
Roxie RX-300 klice Ubijanje
Duljina kabela: 115 cm
LAMP Duljina: 30 cm
PROMJER: 1,8 Ø
2 KOM verzija kutija.
Uputama za uporabu i Upozorenja:
Vantuzla isječak osiguran na naslovnici ili vode koja se koristi u akvarijima.
Postavljeni tako da lampica će se vlagu iz bilancu voda definitivno.

Evo jos malo proguglao pa da se ispravim:
Postoje podvodne i one dolaze sa vakum pumpicama a postoje i T4 istog imena koje se stavljaju iznad filtera (staklenog spoljnog unutrasnjeg i sl.)
Razlika je u velicini i sto je ova od 30cm i 6W podvodna a ova druga je 15cm i 6W (turci je proizvode isto ime ali druga firma kanda...)

P.S. imas ih u 3 boje zelena plava crvena


Poslednji put izmenio chavke dana Pet Maj 11, 2012 12:22 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
mmsl
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2011
Poruke: 47

PorukaPoslao: Pet Maj 11, 2012 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja je imam u dva akvarijuma, i zadovoljan sam, jako lepo osvetljava, daje lepu boju ribama, i ne smeta zivom svetu u akvarijumima, da li ubija klice ne znam, jer to ne mogu da vidim, ali ovako estetski izgleda lepo, i ne steti zivom svetu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 11, 2012 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sem što ne šteti ničemu, prilično sam ubeđen da i ne korisi ničemu. Ako je germicid onda je UV lampa i koristi se za ubijanje bakterija, uglavnom u odgajivačnicama ili velikim namenskim tankovima, ako je za rast biljaka, ne koristi se submerzno ili ispod vode. Poznavajući tursku robu, mislim da je ovo nešto poput podvodnih vetrenjača ili zamkova, nekome je lepo ali nema praktično nikakvu svrhu u smislu funkcionisanja akvarijuma (flore i faune) već isključivi estetski deluje. Pošto ne znam Turski jezik, ne mogu da odgonetnem nikakve, za nas akvariste, korisne podatke o njima sem "boja" u kojima se proizvode što ne znači ništa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Pet Maj 11, 2012 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za germicidno dejstvo koriste se UV-c lampe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aqua.forest
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2012
Poruke: 62

PorukaPoslao: Pet Maj 11, 2012 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko bilo sta ubija svojim isijavanjem NE bih preporucio za upotrebu pri kojoj bi pogled bio izlozen direktnom uticaju te lampe , kao i delovi ljudskog tela.

Dobro se raspitaj sta je i da li ima ateste za upotrebu na adekvatnim institutima i institucijama kod nas.

Pozdrav
Aqua Forest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Maj 12, 2012 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bas mislim da steti flori i fauni, ako se dobro secam, negde sam davno procitao da je stetno drzati u akvarijumu ali korisno drzati u/pored filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Patuljasta podvodna žaba Nemanja Jankov Početak u akvaristici 3 Pet Nov 03, 2017 5:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SOBO podvodna led lampa T4 gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Pon Nov 28, 2016 2:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ledena podvodna pijavica Bojan Razno 2 Pet Nov 25, 2011 10:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License