Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pH Vrednost Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Soulsack
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2012
Poruke: 197
Lokacija: Heilbronn

PorukaPoslao: Pet Maj 11, 2012 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto nisam nasao nista na ovu temu resio sam da otvorim novu.
Ako gresim neka moderatori prebace temu gde treba Wink

Nesto sam trazio vezano za pH vrednost u akvariumima,
i naisao na ovako nesto.
Po ovome ako sam dobro razumeo,
Optimalna vrednost za akvariume gde se drze vise vrsta ribice je izmedju 6-7
to bi trebalo da odgovara svakoj ribici.

Goldfish 7.0 - 7.5
Harlequin 6.0 - 6.5
Hachetfish 6.0 - 7.0
Neon Tetra 5.8 - 6.2
Plecostomus 5.0 - 7.0
Silver Dollar 6.0 - 7.0
Tiger Barb 6.0 - 6.5
Zebra Danio 6.5 - 7.0

Jos nisam nasao nista na temu dali co2 utice na pH i koliko ako u opste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 11, 2012 11:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

aqua.forest
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2012
Poruke: 62

PorukaPoslao: Pet Maj 11, 2012 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da utice,

povecanjem koncentracije CO2 smanjuje se nivo pH vrednosti .

Dakle , nije CO2 ubica ribica i ostalih stanovnika u akvarijumu , vec promena pH koja je jako bitna da se u toku 24 h ne menja do 0,5 stepeni gore dole , to je nekako optimalno. Pojedine vrste ce preziveti i vece promene , mada u suprotnom nista ne mozemo ni generalizovati.

pH vrednost u akvarijumu se ne menja pod uticajem samo CO2 vec je moguce na vise nacina izazvati promene.

Za regulaciju nivoa pH vrednosti koriste se pH-kontroleri koji su najcesce vezani za elktromagnetni ventil na CO2 bocama.

Manuelno pracenje koncentracije CO2 se vrsi pomocu Drop Checker-a.

To sto si naveo parametre za odredjene ribe nije jedino i konacno , ako je riba prilagodjena ispravno na drugacije uslove moze da zivi i ispod i iznad tih granica ali ako su te vrednosti konstantne.

Pozdrav
Aqua Forest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Soulsack
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2012
Poruke: 197
Lokacija: Heilbronn

PorukaPoslao: Pet Maj 11, 2012 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puno hvala na lepom i brzom odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka PAR vrednost - tabela Bombadil Rasveta 1 Čet Okt 31, 2019 12:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mesecima ne uspevam da dobijem 0 vred... Aleksandar65 Početak u akvaristici 12 Sre Jun 06, 2012 8:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moze li mi neko reci jel mi vrednost ... Prinnci Akvarijumi 0 Pet Okt 21, 2011 5:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrednost vode u aq :( Prinnci Hemija 4 Pet Okt 21, 2011 2:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: pH vrednost ili hemijska reakcija vode djordjije Akvarijumi 20 Ned Maj 03, 2009 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License