Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kissing Gourami Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2010 5:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovu ribicu imam u akvarijum skoro nista u vezi nje nzm sem imena i jos po neke stvari sto sam procitao na net... Smile Ove ribice su popularne po tome sta god da dohvate oni to prakticno "poljube" biljke kamenja i ostale stvari u akvarijumu. Ako imate dvije to znaju da rade medjusobno tako sto kad se "poljube" pritisnu se jedno uz drugo a zatim se naglo odgurnu... Za ovu ribicu treba malo veci akvarijum jer brzo raste. To su teritorijalne ribice, znaju da budu tolerantne prema ribicama njihove velicine, ostale "zadirkuje" tako sto ih juri i muci (udari ih i sl.) i time izazivaju stres kod muzijaka. Muzijaci znaju da izazovu jedni druge medjusobno ali "ljubljenje" ne moze ubiti protivnika, dok s druge strane "zadirkivanje" zna da izazove toliki stres kod ostalih ribica da ih moze ubiti. U akvarijumu su korisne jer znaju da pored riblje hrane jedu i alge! Tvrdoca vode treba da je izmedju 5-30°dGH a ph vrijednost izmedju 6.8 - 8.5, temperatura od 22 do 28 °C

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2010 5:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2010 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tvoja je velika...morat ces je u veci aq premjestati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2010 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li ti lud... Ne moram onaj joj je taman!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aginor
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 10
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2010 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Majke mi FEK@ baš si slepac... šalim se Very Happy

Mnogo lepa riba, nisam naišao na nju nigde u Bg-u...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2010 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neobicna nekako... kad vidis koliko joj je oko naspram tijela covjek pomisli isto kao da samo glava pliva a nidje tijela Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2010 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je bleda guramija, tj. trihogaster. Kada se ljube, ustvari se tuku. Mogu dosta da porastu, u prirodi do 30cm. Razmnozavaju se kao i drugi trihogasteri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2010 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ti da mi kazes a jos ovi ribicu nijesi vidio Very Happy Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2010 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kazes meni ili..?
Ja sam je danas video u prodavnici i bas sam se raspitivao. Zanimljivo izgleda. U Nisu kosta 200din.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2010 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

On kaze Aginor-u, a trihogastera ima vise vrsta a naziv za ovu je Kissing Gourami (da bi ti preciznije prikazalo sve o njoj npr. na google moras kucati Kising gourami da bi ti izbacilo sve o ovoj ribici), a isto tako ja sam skroz gore i naveo da kad se tuku izgleda kao da se "ljube" (stavio sam pod navodnicima da bi se znalo po cemu su dobili ime a ne zato sto se ljube Smile ) Wink ja mislim da kod nas kosta oko 4 ipo eura nesjecam se tacno davno sam ih uzeo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2010 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam, znam, kod nas je zovu 'Bleda'. Ali to je ta Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2010 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skupa je kod nas ova ribica..ne samo ova nego svaka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2010 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jes i sto je najgore kome god da se namnoze ili porastu bas velike svi im ih na kraju poklone... I bukvalno sjutra ona tebi prodaje tvoje ribice! :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2010 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, to vec nije lepo... Sad

Vi dignite ustanak!! Ne smeju vise tako! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Feb 17, 2010 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo jedan pet shop u gradu ja mislim da smiju i da im se moze! Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Feb 17, 2010 2:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekoh ja, ustanak jedino resenje!Razz

"Tamo pored plavog mora,
Borila se Crna Gora,
Kad je bilo stani-pani,
Stizali su Niksicani"


Zovite nas, bracu cetnike, u pomoc...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Choco gourami ili Honey Gourami tiberi Tražnja 0 Uto Nov 02, 2021 9:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Trichopodus pectoralis - Snakeskin go... Hulk Ribe 0 Sub Apr 25, 2020 3:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem Pearl Gourami Makele Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Jul 28, 2016 2:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka trihogaster blue gourami brzio93 Ribe 7 Pet Avg 22, 2014 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Trichogaster leeri Pearl Gourami cuplinger Arhiva Malih Oglasa 4 Ned Okt 31, 2010 2:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License