Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 vinova loza Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapravo, nisam. Čovek pitao za vinovu lozu. Sad
Ali, sve što sam napisao, napisao sam iz želje da ga naučimo kako treba pravilno raditi (sam reče da je početnik).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 11:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si mu rekao kolega, treba da zna da sve krecnjackog porekla povecava tvrdocu vode. Tu spadaju i skoljke koje pocetnici u pocetku iz neznanja ubacuju.
Samo da tema ne preraste u prepisku izmedju tebe i Flojda, pa da se novom kolegi ne ogadi i riba i akvarijum i sve! Smile
Zato vam ponovo kazem, da batalite to i da se vratimo naslovu teme, tj panju vinove loze...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti posle naizmeničnog iskuvavanja loza i dalje pluta možeš da upotrebiš jedan trik. Uzmeš crep, ili neki pleksiglas. Napraviš rupu u njemu, i prišrafiš ga šrafom od nerđajućeg čelika. Crep, ili pleksiglas prekriješ podlogom, a odgore možeš staviti i neki kamen. Tada će kamen držati lozu na dnu, ali neće biti na lozi, već pored nje. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

On ima mekšu vodu nego ja na Detelinari.Pa to nije smetalo ni jednoj tetri koju sam imao,ili imam.Čak šta više,ribe su dugovečne i zdrave.
Mrest je druga priča,ali to u ovom momentu nije tema.
Sa stanovišta ukrasnog akvarijuma,koje bi to tetre,a koje su kod nas najčešće u opticaju,imale problem sa tvrdoćom koju je stojkess naveo(pomenuo je i tetre)?
Inače,Jovice,mislim da se niko nije udaljio od teme..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::

Samo da tema ne preraste u prepisku izmedju tebe i Flojda, pa da se novom kolegi ne ogadi i riba i akvarijum i sve! Smile


Ja opet stojim kod ona dva pitanja,a morao sam da ih postavim jer me živo zanima odgovor,kad je već i to pomenuto.Raspravu sam očekivao i to je uvek ok,ako se prikažu činjenice.Ovde ih nema i na to sam skrenuo pažnju.
Ali,ako ti kao urednik misliš da će neko sa mojim znanjem i stažom u akvaristici da piše postove da bi možda ogadio nekom hobi,vreme je da razmislim šta to ja tražim ovde.
Ostajte mi živi i zdravi.
Smrt sigi smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo još jednog načina.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2016 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobro je ljudi dobro je, samo bez svađe, u svakom slučaju hvala na sugestijama i predlozima, što se tiče v.loze neka je sa ovim kamenom još 7 dana , pa ću videti onda na plan B koji ste mi predložili kuvanje-hlađenje, a što se tiče sige ako nađem lepše kamenje zameniću ga , ne znam ni sam ,

kakva su vam iskustva sa drugim kamenjem, imam neka zovu ih vulkanskim kamenjem, da li su ona Ok??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2016 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je, sad je ok, evo Horus je izbacio sliku sa zanimljivim resenjem. Ovo mi se vise dopada. Bravo
Ne volim metal u akvarijumu pa makar i ne rdjajuci. Very Happy
Ja sam licno uvek pritiskao sa nekim kamenom dok sam ne pocne da tone. Kamenje sam u malim kolicinama koristio. I to obicno, iz sljunka.
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2016 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@stojkess, loza je jednostavna za pripremu, nece tu biti problema. "Kuvanje", skratis sebi muke i kraj price.
Sto se kamenja tice, postoje lakovi sa kojima mozes da premazes kamen i onda nema nikakvog problema...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2016 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd ::
Imam ja dva pitanja.Da li se zna koliko ova količina sige može da otvrdne vodu za nedelju dana?To jest do regularne izmene vode?
Ne znam kakva je voda,tj koliko je tvrda u Kraljevu,ali taj podatak i približnu neto količinu vode nam može dati član stojkess.
I drugo je,čemu,u sadašnjoj postavci, ta siga konkretno smeta,a čemu bi mogla da smeta,ako se odluči čovek da menja nešto?
Hvala unapred.
Pozdrav


Tek sada videh... nisam siguran da li se pitanje delom odnosilo i na mene, no sve jedno...
Odmah da se razumemo, ja nisam predlozio izbacivanje sige, a sada odgovori Wink (jbte ko na ispitu i ne prepisujem majke mi Smile )
1. Ne, ne moze se utvrditi tacno, barem ne sa testerima kojima se mi sluzimo i koji su generalno vise ili manje precizni, pa cak daju i opsege za pojedine parametre. Ozbiljnim analitickim metodama da. Sto je veci odnos siga/voda ocekuje se veci uticaj na tvrdocu vode. Redovne zamene vode, smanjivace tvrdocu vode, pod uslovom da voda u Kraljevu nije tvrda, u sta nisam upucen i stvarno ne znam. Moze lako da se sazna.
2. Konkretno u trenutnoj postavci nista ne smeta. Nisam upucen u detalje oko akvarijuma, koja je rasveta, dimenzije, da li ima hranljiva podloga, co2, prihrana, itd itd ali generalno ovo je jedan klasican pocetnicki akvarijum koji smo imali svi mi na nekom davnom pocetku a koji je osudjen na neuspeh. To vlasnika ne treba da obeshrabri, vec naprotiv da samo gura napred. Mora mnogo da se cita, slusa i uci i sve ce to za koju godinu, a verovatno i manje, doci na svoje mesto i apetiti ce porasti. Generalno veliki problem tvrdoce vode je nemogucnost kontrolisanja i odrzavanja nama potrebne pH vrednosti. E sada kao sto rekoh ovde je to najmanji problem, ima mnogo alarmantnijih.

Moje je misljenje, a sto se ribica tice, da neadekvatni uslovi, u ovom slucaju tvrdoca vode mogu negativno da utice na njihov rast i razvoj, a o razmnozavanju nece ni da pomisle. Jednostavno, ribica ce se vremenom navici na date uslove, ali nikada nece dostici punu velicinu, koloritet, itd itd...

Slazem se sa Flojdom da ovde treba da razmenjujemo iskustva i misljenja, ali mislim da pojedini clanovi preteruju... nema potrebe da se svaka peta tema svede na prepucavanje.

Horuse vrhunska ideja sa vakum gumicom za potapanje panja!

I da Flojde, mislim da ne treba da se pitas sta ti radis ovde, jer je dobrih, kvalitetnih akvarista koji su spremni da podele svoja znanja sa nama sve manje, i da potreban si ovde, i da ajde sada svi zdravooo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2016 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok , siga izvađena, PITANJE???

Da li bi bilo previše dodati još jedan panj (mangrov panj)
aq= 80x36x50 , 125 lit. , imam hranljivu podlogu, pumpa 600L/h, nenonke 2x28w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 7:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče mog ukusa, panjeva nikad dosta. Smile Međutim, ukazao bih ti na neki drugi problem. Vidim da imaš hranljivu podlogu, a malo biljaka u akvarijumu. To može da dovede do ''buma'' algi. Moraš da ubaciš još biljaka, pogotovo onih brzorastućih, da bi izvlačile višak hranljivih materija iz vode. Uprotivnom, alge će koristiti taj višak. Takođe, na početku formiranja akvarijuma treba češće menjati vodu. Naravno, kada to kažem, mislim na deo vode iz akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjam svaki drugi,treći dan vodu već 10 ak dana(30%), hranljive podloge nisam mnogo stavio , posadio sam i travu kod onog panja , ne znam da li si video, ali posadiću još nešto , ne znam da li se računa mahovina na panju ili mora nešto da se zasadi u podlogu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj ime neke biljke koja nije zahtevna zbog svetla a kako ti kažeš brzorastuća je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Deki Kumodraz
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2016
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrati to kamenje slobodno u akvarijum.....nikom nista nece faliti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Panj, loza No 1 Arhiva Malih Oglasa 2 Pet Sep 05, 2014 9:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Vinova Loza fender Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Nov 09, 2013 11:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vinova loza i kokosov orah za razno cricket79 Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Okt 21, 2013 8:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Panjevi za AQ.(vinova loza) Cokilio Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Maj 19, 2013 7:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka divlja loza stanomir Uradi Sam (DIY) 9 Uto Maj 14, 2013 6:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License