Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vivaristika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo da se pohvalim sa novim hobijem, verovatno ste primetili da sam slabo aktivan u akvaristici, Iskreno zasitio sam se svega, naravno imam i dalje veliki akvarijum ali sam opremu i akvarijume za mrest podelio nekome ko će da ih iskoristi Laughing Naime, već nekoliko meseci sam zaokupljen vivaristikom, odnosno rainforest biotopom sa dartfrog žabicama Laughing U nastavku ću pokušati da Vam približim malo taj hobi koji je fenomenalan i nije težak ni skup. Za početak par fotografija kako sam izradio i postavio vivarium.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Dakle, sve je DIY od sečenja stakla do setup-a
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 12:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kasnije je došlo do nekih izmena i zalepio sam pozadinu od kore drveta

Image

Image

Image

Image

Image
Verovatno ste prepoznali dosta "akvarijumskih" biljaka Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na pretposlednjoj slici je žaba?
Baš lepo izgleda.
Koja je svrha tog filtera? Ne mogu uopšte da provalim da li ima vode i koji je nivo (mada se vidi gde je pregradno staklo).
Sad sam dosadan Smile ali kako je sa vlagom, isto kao sa akvarijumom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da to je žabica, imam ih 5. U celoj priči su jedino one skupe. Ima mali nivo vode u delu gde su hidrogranule i mali potok uz zadnju stranicu. U principu voda je ispod površine. Filter nema funkciju filtracije nego obezbeđuje protok vode da se ne usmrdi a hidrogranule imaju funkciju biološke filtracije i sve jako dobro funkcioniše od samog starta. U vivarijumu je vlaga preko 80% što obezbeđujem prskanjem fajtalicom i fogerom napravljenim od ovlaživača prostorija, njega uglavnom palim jendom dnevno a prskam 2 puta. Leti je malo čupavo i mora da se prska više puta i uključuje foger dok je zimi opušteno. Inače. vlaga praktično ne izlazi van vivarijuma. Postoji i tzv. misting sistema koji orošava vivarium ali je jako skup pa radi fajtalica, samo zvoni Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde se vidi nivo vode

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo je to, imao sam ideju da napravim nesto slicno - samo bez zabe! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve kao po uputstvu.
Jesu skupi fogeri sad kad sam gledao, pola zapada kuka kako da uradi DIY Smile
Nego još jedan detalj, znači pumpa vrti to malo vode. To mi jasno, ali ne treba nikakav mehanički predfilter zbog zemlje, itd ... nešto što lako zameniš, deluje mi da bi trebalo da se pumpa dosta prlja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne prlja se uopšte, voda prolazi kroz sve hidrogranule dok dođe do pumpe, nema šanse da se zaprlja. Inače, DIY misting sistem je delimično moguć uz pumpu visokog pritiska i dizne koje moraš da kupiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li bi moglo sa mikro rasprskivačima?Za njih ne bi trebalo da je visok pritisak koji pumpa mora da postigne.
Inače detalj sa korom drveta mi je ekstremno dobar Bravo
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U suštini može ali ima problem sa zapušenjem kao i kod klasičnih misting sistema, dakle, mora demi ili destilovana voda da se koristi i mora da bude kvalitetna instalacija sa dobrim spojkama i crevima. u principu ostalo je skoro isto sa malom razlikom što kod misting sistema kontrolišeš napon na pumpi i sistem je bez pritiska sem u momentu kada proradi a kod mikro rasprskivača je sistem pod pritiskom sve vreme a kontrolišu se el. magnetni ventili koji puštaju pritisak na dizne. Sve u svemu nije neophodan ali olakšava život tokom letljeg perioda. Kora od oraha je bila slučajno rešenje koje se ispostavilo kao veoma dobro i vizuelno i funkcionalno jer je podloga za razvoj mikro organizama i dobro tlo za rast mahovine i puzavica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako god da krenes bez vode ne mozes Smile . Svidja mi se ovde sto sta. Dobra i jednostavna resenja. dosta zelenila, zanimljivi stanovnici Smile .
Nego ... setih se nesto. Jel ove zabice krekecu ? Ono, dozivljaj ko u prirodi ?
Svidja mi se. Sretno kolega pijanka ojha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelijepo je ovo i cudno, jer nema ih dosta koji se bave vivaristikom, svaka cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Kako god da krenes bez vode ne mozes Smile . Svidja mi se ovde sto sta. Dobra i jednostavna resenja. dosta zelenila, zanimljivi stanovnici Smile .
Nego ... setih se nesto. Jel ove zabice krekecu ? Ono, dozivljaj ko u prirodi ?
Svidja mi se. Sretno kolega pijanka ojha

Ništa bez vode! Ne krekeću još, kad postanu polno zreli mužjaci "pevaju"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako interesantno. Gledao sam malo snimke po netu, može baš lepo da se sredi.
Skejp ti je odličan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 17, 2015 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodavanje kore drveta je pun pogodak. Fantazija izgleda Bravo

Cime se hrane zabice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License