Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vivarium Kumodraž Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, došlo vreme da se oprobamo i na ovom polju Very Happy
Dimenzije 80x40x40 , neko staklo u kome se kiselilo morsko kamenje. Ja ću slikama a koga šta interesuje neka pita, ako takvih i bude Confused


Image

Image

Image

Image


Image

Image

Image

Image

Image



Malo su mi se slike izmešale ali možete da vidite kako je išao proces. 3 D pozadina na koju je lepljen kokosov treset, na dno "kutije" od gajbica napunjene keramičkim kuglicama, preko agrotekstil, na to supstrat belog treseta i sphagnum mahovine u koji su sađene akvarijumske biljke i po koja puzavica.
Velika zahvalnost na pomoći, podršci i savetima koleginicama i kolegama sa foruma: IO, Simići 987, Cvrc, Cvećar ,Nemanjask, Stefanbg,Shonebg, Paja Patak i mnogi drugi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 6:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrh izgleda,pratimo dalje. I najbolja mutnoca vode na 6 slici odozgo Smile Svaka cast i srećno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodošao u sektu 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrh izgleda,pratimo dalje. I najbolja mutnoca vode na 6 slici odozgo Smile Svaka cast i srećno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema na cemu nzivkovicu, ti si imao strpljenja da se akas sa svim tim po nekoliko puta Very Happy ima nas lenjih ovde, recimo ja Very Happy

evo jos da dodam par slika procesa, da se vidi nzivkoviceva muka malo bolje Very Happy


Image




Image




Image




Image




Image




Image




Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://m.youtube.com/watch?v=9263gX6Qf0Q&feature=youtu.be



https://m.youtube.com/watch?v=c8BkMms083E&feature=youtu.be
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecno i u ovoj vrsti hobija.Mozda nesto vise o novim stanovnicima vivarijuma i nacinu odrzavanja istog od potrebnih uslova za zivot organizama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2019 4:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cime si oblikovao stiropor i cime si ga lepio? Lepo izgleda, sta ce biti od stanovnika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2019 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahaaaa ma nije realno... vec mesec dana kopam po netu i gledam snimke po YT oko pravljenja vivariuma/paladariuma. Imam staklenu skalameriju napravljenu jos 2012. i nikako da to dodje na red. Cak sam od stirodura napravio neki vodopad koji kada malo bolje razmislim i ne znam gde je.

Zivkovicu ima da te udavim sa pitanjima. Da sam video ranije temu, jos juce bih te udavio... bio sam ti u komsiluku Wink

Aj za pocetak me interesuje mist maker!? Koji, gde si ga zbudzio, kuda i kako ubacujes "maglu"???


Predlog za Admine da otvore novu karticu da nam ovakvi projekti ne idu pod RAZNO!!!!!


p.s. evo i mog projekta

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2019 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alexa777 ::
Cime si oblikovao stiropor i cime si ga lepio? Lepo izgleda, sta ce biti od stanovnika?


Oblikovan je lemilicom samo su menjane žice, lepljen silikonom za staklo a glue gun-om među sobom.

Gangsteru, ne kupuj niša od biljaka a poteraj ženu opet u goste a ti skokni do mene da vidiš uživo Wink


No.1 Hvala, za sada su samo biljke a uskoro i komunalci....kasnije ja se nadam nešto egzotično Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2019 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedva cekam da vidim kad stigne cvece Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2019 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemojte se u početku opterećivati mist maker-ima i ostalim čudima, to dolazi kasnije, za početak je dovoljna prskalica obična za cveće. važno je ostaviti otvor za crevo mist makera za kasnije. Inače, vivaristika je veoma slična akvaristici, možda za nijansu lakša, ali morate imati vremena za pripremu hrane za živi svet (isključivo živa hrana). Dok je samo flora, sve je mnogo lakše. U svakom slučaju, jako lep hobi i nešto malo drugačije od akvarističke svakodnevnice. Kod nas je jako slabo zastupljen, ima svega nekoliko aktivnih vivarijuma i teško se dolazi do živog sveta, startne kulture žive hrane su takođe problem i veoma je važno povezati se sa nekim ko već ima vivarijum za slučaj da ostanete bez hrane (a to se često dešava) da možete pozajmiti kulturu od nekoga. Dart frog žabice su jako osetljive na nedostatak adekvatne hrane i ne mogu da "gladuju" kao ribe nekoliko dana, potrebna im je živa hrana (drozofile, springtalesi, mokrice itd) svaki dan, jedu i do 5 puta dnevno, po malo, pa je važno da u vivarijumu uvek ima nešto žive hrane za njih. Sve u svemu, za svaku preporuku, ali budite spremni na svakodnevnu borbu sa živom hranom, pogotovo u zimskom periodu, kada je sve 10 puta teže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2019 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne smem ni da gledam ovo, zarazicu se Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Feb 25, 2019 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://youtu.be/Dr4fSMLcvCM


Poslednji put izmenio nemanjask dana Uto Feb 26, 2019 5:28 am, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2019 5:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License