Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 voda je mutna Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2011 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

juce mi se voda pomutila i dobila zuckastu boju.
imam filter 600l/h,grijac 150w i rasprsivac.
voda pomalo smrdi ali ne mnogo.
kako to da resim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2011 8:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2011 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sat imas jos u tom ak? Kad si zadnji put menjao vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2011 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel' imaš nešto od panjeva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 2:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zuckasta voda pa jos smrdi, mislis li da mozes da ubacis neki preparat koji ce pojesti tu boju i taj smrad? Ako mislis onda u redu, samo napred guraj sta zelis, svako normalan bi tu vodu zamenio jer to sigurno nisi radio cesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vodu menjam jednom nedeljno.
cim sam to primjetio promenio sam vodu za 15 cm ali nista.
nemam panj.
za 10tak dana mozda idem u beograd mozete li da mi kazete jedan preparat koji mogu da uzmem da to popravi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sanya
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam da postoje neki preparati-proizvodi vise firmi, potrazi u nekoj od veterinarskih apoteka,...pokusaj u svakom slucaju da otkrijes zasto ti se to desilo da ubuduce ne bi imao ponovo problema sa kvalitetom vode!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupi easy life fluid filter medium (easy life FFM)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala kupicu to ako ima jos neki preparat kazite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bacaj pare na hemiju. Nemoj brzopleto da donosis zakljucke. Koliko je proslo vremena od formiranja ak? Koliko si ciklirao vodu? reci mi sta imas od podloge i bilja(ako imas) ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je formiran 24 avgusta barem mislim.
cikliranje i jeste i nije obavljeno nesto je kao pokusano ali kod mene nema svega sto treba da se nabavi tako da nema nista id toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moniki
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2010
Poruke: 47
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moze voda sama od sebe da pozuti! Da nemas koju biljku kojoj ne odgovara svjetlost ili podloga pa se polako raspada, bljutavi? Ili neki ukras koji ispusta boju? Dzaba ti hemija ako ne provalis uzrok toga i uklonis ga!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske
Akvarista



Registrovan: 25 Apr 2009
Poruke: 52
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko nemas biljku koja je pocela da truli zameni polovinu vode koja je u aq. i ukljuci filter da radi non stop dan-noc, preskoci jedan dan ili dva da im dajes hranu, a treci dan samo malo. Moguce da si preterao sa hranom i prebroj ribice da nije slucajnoneka uginula i zagadila vodu, takodje lepo pregledaj filter da nije nesto u redu sa njim, i oprezno sa davanjem hrane
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to za hranu je vrlo moguce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjanje vode ce resiti tvoj problem. Ne preteruj sa hranjenjem i pogledaj malo bolje kakav ti je filter, da li je mnogo zaprljana filter masa itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da nije problem da i ja pitam nešto u vezi ove teme...@sale75bgd:) ukoliko jeste puno zaprljana filter masa, što je bilo kod mene u zadnje vreme, dakle baš prljava vata, keramički prstenovi puni zelene boje, kao žabokrečina, a voda u aq je ok, da li treba da se zabrinem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License