Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Voda od snega Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Svima. Rekoh da podelim ovo snezno iskustvo sa vama. Skupio sam sneg u bure i sacekao da se otopi a potom ga izmerio sa TDS meracem i pokazuje 27mikrosimensa sto je VAU!!! Probacu kasnije da stavim neke ribe u toj vodi da se mreste.

Da jos jedna stvar. Juce sam deo te vode od snega sipao u mali biljni akvarijum i bilje je poludelo od perlinga i danas sam vec video da se pojavljuju novi listici mada do sad je sve nesto kilavo islo.

Dve dobre stvari od snega. Jedino je malo smesno sto od burenceta snega se dobije 20-30litara vode Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 2:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas li ribe u tom akvarijumu gde si stavio sneg, vodu. Odnosno dal postoji opasnost da se u akvarijumsku vodu unesu i cestice prljavstine ili cega vec od otopljenog snega ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo je pokusao moj drug... rekao mi je da ce tako omeksati vodu, ali kad se otopio sneg voda je bila crna pa je odustao... e sad verovatno da moze da se koristi ali samo ako zivis negde van grada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Toliko je palo snega da moze da se bira odakle da ga uzmete. Sneg je cist i beo a voda kristalno prozirna.

No1 u tom akvarijumu su mi kozice i helene i nista im ne fali za sada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

he...ja cu danas da uzmem da otopim jedno 20tak litara...procedicu kroz gazu i probacu da izmrestim koridorase Very Happy pa cemo videti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ovih dana isto to radio i mogu da zaključim da je to u Beogradu nemoguća misija. otopio sam oko 20 ak litara vode od snega i voda je naj blaže rečeno crna! Ipak je Beograd pun smoga i nije za te akcije! Blago vama koji nemate problema sa smogom, ovo je idealno vreme za prikupljanje meke vode. I još jedna stvar, koliko god voda od snega bila čista, obavezno je prokuvajte jer je sneg uvek pun svega i svačega za razliku od kišnice!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok... prokuvacu...a sta sve moze da se mresti u cistoj "snegovaci" ?....posto nemam nikakve uredjaje ni testere da bi izmerio...pa bi bilo lepo da nabrojite neke vrste koje su cesce kod nas a mogu da se mreste u ovoj vodi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prvo otopi taj sneg i vidi da li je voda bistra ili nije... ako je crna mozes da je cedis koliko hoces samo ces da poubijas ribice i nista vise. to za mrest ne znam ,najbolje sacekaj nekog ko ima iskustva da ti objasni...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

joca93knj ::
ok... prokuvacu...a sta sve moze da se mresti u cistoj "snegovaci" ?....posto nemam nikakve uredjaje ni testere da bi izmerio...pa bi bilo lepo da nabrojite neke vrste koje su cesce kod nas a mogu da se mreste u ovoj vodi...


Prokuvavanjem dobijas tvrdju vodu nego sto je bila pre kuvanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shomyxd
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 63
Lokacija: Nis,Drazevac

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aquaman mislim da se prokuvavanjem dobija meksa voda jer se tako kamenac iz nje razlaze a ne stvara se u njoj mislim da si ovde malo pogresio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam izmeriti tvrdocu prokuvane vode i rezultat je da je meksa za 100 mikrosimensa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
shomyxd
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 63
Lokacija: Nis,Drazevac

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 6:53 pm Naslov:
Probao sam izmeriti tvrdocu prokuvane vode i rezultat je da je meksa za 100 mikrosimensa.

Pa fala bogu da je tako Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da se i ostali zanimaju sa snegom, to je super. U Beceju na mojoj livadici je sneg cist i beo kao i voda od njega. Problem je u tome sto burence kad sam uneo u stan krenulo je da kondezuje pa kapljice vode cure sa njega. Mogu vam reci kad se unese u kucu burence puno snega to vam je koa da su vam vrata od zamrzivaca ostala otvorena Very Happy Zagrejao sam jedan deo malo dodao mineral salta i sad cu list od skalara da prebacim u tu vodu da vidim hoce uspeti nesto da se izvali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Bojane druze

Koju tvrdocu si merio ?

Kako mislis probao si izmeriti, jesi ili nisi ?

Mene su ucili sledece, sto naravno nemora da znaci da sam ja u pravu:

Kada vodu kuvas KH pada to je ok, ali zato PH blago raste sto je i logicno.
Kada kuvas vodu, voda isparava, znaci H2O isparava.
Sve ostalo sto se nalazi u vodi, npr. magnezium, kamenac i ostalo sto vodu cini tvrdom ne isparava.
Kada zavrsis kuvanje ti zbog isparenja imas manje vode i samim tim i vecu tvrdocu.
Kada bi mogao paru da sakupis bila bi druga prica, tu je KH 0, dgh 0 itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shomyxd
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 63
Lokacija: Nis,Drazevac

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok aquamen-e to si u pravu drugo je destilat kuvane vode i drugo je kuvana voda o kojom ti pricas. Ja zapravo kazem da kada se voda prokuvava u sudovima koji su zatvoreni prokuvana voda ili ti H2O vraca se nazad u sud i mesa se sa tvrdjom vodom iz suda. tada je voda meksa ali u sudu ima taloga kamenca, zato mi filtriramo vodu odredjenim filterim od nekoliko mikrona (barem sam ja tako radio) i tada ona voda tvrdoce npr 300 mikrosimensa bude meksa i daje rezultat od npr 180 mikrosimensa e sad ja neznam koliko je to GH ili KH ali Ph vode neznam da li se remeti... Valjda ti je jasno ...[/list]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License