Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
panda
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedan mali problem.....u poslednjih 10 dana voda u akvarijumu je postala bela kao da u vodi ima neke cestice koje stalno lete po akvarijumu dodjemi kad pogledam sa strane akvarijum kao malo zamuceno.

vodu menjam na 5-6 dana 1/3.imam spoljasnji filter itd..........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 2:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadi u casu malo vode i ostavi da miruje, kad se smiri voda pogledaj baterijskom lampom dal plivaju te cestice. Ako plivaju to znaci da imas infuzoriju u vodi sto je nastalo od preteranog hranjenja koju ribice nisu pojeli. Infuzoriju mozes da istrebis ako ugasis svetlo i skroz zamracis akvarium da ni trunke svetlosti ne udje unutra i ostavis tako 3 dana. Ribicama i biljkama nece faliti nista. Posle nemoj menjati vodu barem nedelju dana jer ce ponovo da bukne. Ako najmanja svetlost dopre u akvarium to je dovoljno da infuzorija prezivi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panda
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok uzeo sam vodu u casu i ima tix cestica.znaci da zatamnim akvarijum 3 dana i da nista ne diram.da ix ne xranim i da ne otkrivam uopste akvarijum narednih 3 dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da to je jedino resenje. Kad ti se zavrsi tretman javi kako je stanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panda
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Okt 11, 2011 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prodjose 3 dana.........ja odkrio akvarijum ali se stanje u nemu nista promenilo nije.zatamnio sam akvarijum skroz 3 dana,nigde nije imalo trunka svetlosti.ali posle 3 dana stanje u akvarijumu se nije promenilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj neku sliku da vidimo kako ti voda izgleda pa ce mozda neko moci dati pomogne ovako nemam ni pretstavu kako ti voda izgleda , jel to kao neka bela sluz ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije, bele cestice u vodi kao da si sipao unutra mleko i opisano je lepo na pocetku i vec smo pomogli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panda
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vredi meni je akvarijum bio 3 dana zamracen ali vrlo malo se stanje u njemu promenilo.neznam sta bi sad mogo da uradim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svako ko odabere bezobrazni avatar sa štipkanjem cica biva za kaznu zaražen bakterijama. Verovatno je to.
Probaj da ubaciš jednu tabletu eritromicina pa da vidimo oće'l nestati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
panda
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

XA xa ko da nestane ribe ili bakterije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License