----------------------------------- nesa69 Čet Dec 17, 2015 1:39 pm ----------------------------------- Pa ne znam šta da kažem, ali pošto vidim da si naučnik i razumeš se u čoveka :) 1. Krv je pufer i jako se odupire čak i drastičnim promenama pH inače pa-pa bato. 2. Ne mogu da pomognem, mišljenja sam da to mora svako sam sa sobom da rešava. 3. Nisam kompetentan za traumatologiju. Ne razumem Vas iz provincije, pošto sam i sam iz iste i bio u Vašoj puno puta. Mani me toga. Čak ni čobani na vrhu planine nisu više odsečeni od sveta, ali umeju dobro da podvuku gde im je granica. Mogu i sam da se raskukam do sutra. Snađi se, ne znam šta da kažem drugo. Pošto ovo nema veze sa akvaristikom, mene iskreno zanima ko je pročitao UVOD ili neku drugu knjigu a nije pre toga počeo sa akvristikom: http://www.akvarijum.org/forum/uvod-u-slatkovodnu-akvaristiku-t12804.html Voda ti je takva kakva je, i meni isto, pijem je, sipam ribama ... Iz Amazona ne mogu da dovezem, iz Tamiša (tu mi je na 5 metara) mogu, mogu iz Dunava, jedva je malo dalje, ali nisam još toliko poludeo :) Još ako ću kišu da skupljam u Pančevu sa svim aditivima e onda ne odgovaram za svoje postupke. Shone je lepo sve rekao. Dodao bih kad si zainteresovan za biotop, onda ga napravi, postoje puferi, aditivi, FFM-ovi, testovi, RO, RO/DI ... imaš sve šta treba. Eno Morska, ljudi prave more čoveče. Dakle moj odgovor je da uživaš, a za 9 meseci može i dete da se opravi :)