Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 voda u zrenjaninu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brainless
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2010
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 19, 2010 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav opet! Hoću sestri u zrenjaninu da formiram akvarijum, a tamo je voda žuta ko sok od jabuke.. Da li će to filter moći da ispere, i ako ne, koju vodu da sipam? (Iz jezera, ili možda neku iz balona, ono akva viva..)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 19, 2010 2:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Apr 19, 2010 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje misljenje je da ne formiras akvarjum sa takvom vodom, imoguce da bi to filter mogao da precisti, ako se u njega doda i aktivan ugalj ali ja ne bih eksperimentisao. Ako vec hoces da koristis takvu vodu bolje je prokuvaj, i naravno sipaj u akvarijum i odradi cikliranje akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pon Apr 19, 2010 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moji rodjaci imaju aq u srenjaninu vec 5 god...a mislim da vodu sipaju sa cesme Wink Wink
a mislim da ce je filter izbitriti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Pon Apr 19, 2010 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U Zrenjaninu ili Perlezu ????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sre Apr 21, 2010 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zrenjaninu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 21, 2010 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E jeste gadna voda tamo,ja nisam mogao ni da je pijem kad sam bio u beceju tamo je isto zuta..

FEK@ ajd probaj pa javi sta si uradio,ja mislim da ce aktivni ugalj da pomogne u tvom slucaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Sre Apr 21, 2010 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko jedino da je prokuvas onda je drugacija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Čet Apr 22, 2010 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto jes jes...voda je taman kao sok od jabuke...nijesam je mogao piti,ali ovi moji rodjaci imaju aq vec nekoliko god
u zrenanjinu ima nekoliko petshopova dje ima aq i ribica...
sto se tice prokuvavanja to bi bilo rjesenje ali prokuvavati vodu za aq to je mucenje...a ko zna koliki mu je aq...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Čet Apr 22, 2010 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj druze da ubacis i koju litru vlasinske rose i ne brini
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 22, 2010 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

garda011 ::
probaj druze da ubacis i koju litru vlasinske rose i ne brini


I nije mu neko resenje da kupuje vlasinsku rosu za ribice,ide toplije vreme isparavanja itd,neznam koliko je isplativ tvoj predlog..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
brainless
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2010
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 22, 2010 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetima, odlučio sam da joj stavim vodu iz lokalnog jezera peskara (to su i po pet šopovima preporučili).. Eto, ako neki budući zrenjaninski akvaristi budu imali dilemu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 22, 2010 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel se raspitivao neko zasto je voda takva kod vas?Mislim na boju i ukus..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
brainless
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2010
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 23, 2010 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takva je bila oduvek! Visok mineralni sastav, i veliki broj metala i peska.. Projekat za fabriku za prečišćavanje je skup, i ni jedna vlast se nije usudila da započne tako nešto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Apr 24, 2010 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brainless ::
Takva je bila oduvek! Visok mineralni sastav, i veliki broj metala i peska.. Projekat za fabriku za prečišćavanje je skup, i ni jedna vlast se nije usudila da započne tako nešto


Hvala na odgovoru.Imam neke rodjake tamo idem cesto za becej a nisu znali odgovor sto im je voda takva Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Pinky3003
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2010
Poruke: 52
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 4:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mozda se malo kasno ukljucujem u diskusiju ali ja sam iz Zrenjanina pa mogu da iznesem svoje iskustvo. Voda sa peskare je izuzetno tvrda voda i ne vredi koristiti samo nju. Ja sam nasla resenje u kisnici, ali ona je isuvise meka, tako da je po mom misljenju najbolja kombinacija 2/3 kisnice a 1/3 sa peskare. Meni je voda super ali imam u filteru aktivni ugalj, i menjam ga otprilike na 3 meseca. Desi se da mi ponestane kisnice bas kad treba da promenim deo vode i kad ubacim cak i odstojalu cesmovacu kompletna voda u akvarijumu pozuti. Tako da kod mene cesmovaca samo ako bas nista drugo nemam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License