----------------------------------- Doksas Čet Apr 18, 2019 12:52 am ----------------------------------- Hvala ljudi na komentarima, cenim to zaista. Moj cilj, nije komercijalni uzgoj ribe, daleko od toga,imam 2 akvarijuma, jedan od cca 200 litara drugi od pre 15ak dana ima oko 30ak litara. Moj cilj je, u tom manjem akvarijumu da eto malo eksperimentisem sa vodom, eventualno pokusam da smanjim tvrdocu i time podstaknem neke ribe na mrest. Taj veci akvarijum me kostao preko 700 eura kad saberem od pocetka do pre godinu-dve, a sad sam u fazi da kupim 10 riba i izmrestim mozda jos 10 malih uspesno, eto... Baia, bio bih ti zahvalan za taj neki kalkulator koji mozes da napravis, jer kao sto rekoh, samo u malom akvarijumu zelim da eksperimentisem tako da mogu da podnesem i 300-400 dinara mesecno na Rosa vodu umesto bar 7-8000 u cugu na RO ... mislim, rado bih ja to dao i znam da je najbolja investicija ali rate su uvek pozeljne u nekom cilju a pogotovo kada imas dvoje dece na fakultetu po drugim gradovima itd :)