Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vracanje u zivot-ponovni start posle pomora riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim vas za pomoc, ovo mi je hobi vec 5 godina ali nikad mi se nije desilo da mi uginu sve ribice odjednom,
U jednom malom aq gde su mi bile samo gupike i gde sam ih razmnozavao sve je bilo lepo i veselo dok jednog jutra kad sam ustao i pogledao u akvarijum vidim da su sve ribice prevrnule osim jedne koju sam skoro ubacio...
Odmah sam nju prebacio u drugi aq i posle 3 h ona se izmrestila ... a sutradan je dozivela istu sudbinu, sta to moze da bude..
P.S: Ribice nisu imale nikakve simptome Sad


Poslednji izmenio jovica dana Pet Avg 29, 2014 9:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene jovica: Izmena naslova teme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veličina akvarijuma, filtracija? Kada je formiran akvarijum (aktuelna postavka)?

Kako pereš filter materijal? Na koliko ga pereš? Da li je protok iz filtera dovoljno jak?

Da li si nedavno nešto novo od ribica, biljaka, ili drugog materijala ubacivao u akvarijum?

Dodaješ neku hemiju, CO2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada se tako nešto desi odjednom kako ti kažeš ukazuje možda na neko trovanje. Možda je bilo dosta amonijaka. Daj još neke detalje o broju ribica, litraži, održavanju aq. i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko cesto menjas vodu? Da li imas grejac,termometar? Da li imas decu? Smile
(To pitam kao moguci njihov nestasluk)
Sta si u poslednje vreme radio oko akvarijuma,seti se?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa rekao sam da sam ubacio jednu novu ribicu samo to, ne koristim CO2 ni hemiju,redovno cistim po 1/3 vode Akvarijum je od 25 l i potapajuci filter,formiran je odavno ima mozda 9 meseci, imao sam 12 odraslih gupika u njemu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslednje sto sam radio je promenio 1/3 vode da imam grejac i nemam dece hah Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I? Kolika je bila temp.? Jel si obratio paznju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na 27*C tolika je uvek
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovo ukazuje bas na ovo sto je popaj rekao da je bilo trovanje amonijakom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle toga sam izbacio sve iz aq i sad se ponovo ciklira, da li smem da ubacim neke nove ribice za 2-3 dana?
P.S: oprao sam ga solju tako mi je prodavac rekao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejac mozes slobodno na 24 ili 25,visa temp.manje kiseonika. Posto su ti uginule ribice ne znam sto si stavio "pomoc" jer im pomoci nema. Verovatno ih je voda iz cesme ubila,hlor je otrovan za ribe. Uglavnom formiraj ga iz pocetka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice pranja to je ok samo so...e sad neznam za pocetak ponovo cikliraj ga da se voda izbistri i stabilizuje malo pa onda ubaci pilote dan dva pa ces videti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

profiterole ::
Posto su ti uginule ribice ne znam sto si stavio "pomoc" jer im pomoci nema.

Stavio sam pomoc da bih znao da li smem da ubacim nove ribice..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najverovatnije jeste trovanje. Moguce je da si sa vodom "pobio" ribe. U zadnje vreme dosta je informacija o neispravnoj vodi sirom Srbije. Ne tvrdim ali postoji i ta mogucnost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Avg 26, 2014 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmm pa ako je voda neispravna za ribe onda ne smem ni da kupim nove ni da menjam vodu u drugim aq... :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nas dvoje se vratilo posle 10 godina.... nasdvoje Upoznavanje 0 Ned Sep 24, 2023 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License