----------------------------------- nenadk850 Ned Mar 13, 2011 10:55 pm Vrba u borbi protiv algi ----------------------------------- Da li je neko imao iskustva sa vrbom u aq? posto kao sprecava rast algi ----------------------------------- nikouro Pon Mar 14, 2011 11:07 am ----------------------------------- Ja sam se zezao sa vrbom jedno vreme. Iskustvo kaze sledece. Pomaze ali samo u onoj meri kada pojedinih algi ( braon, zelena tackasta ), ima veoma malo. Znaci, odrzava neki balans u vodi jer koristi visak elemenata iz vode. Ovo je kod mene bilo u periodu kada sam formirao akvarijum sa mali broj biljaka. Lose se pokazala kod koncaste i fuz ( te dve sam imao ), i pored dovoljnog broja biljaka u akvarijum ( po mom misljenju ). Moja preporuka i sa Vrbom i sa Slamom jeste : Nemojte dozvoliti disbalans u akvarijumu jer nece ni jedna ni druga metoda da vam pomogne. Alge su sasvim normalne "pojave " u akvarijumu, ali samo dok su u nekim minimalnim kolicinama. Ako ih ima u vecoj kolicini onda potrazite uzroke te pojave i pokusajte , ili da otklonite ili (npr)pojacajte masu biljaka u akvarijumu ( svaka alga koja se pojavi u akvarijumu ima svoje zasto, a na nama je da to zasto otklonimo ). ----------------------------------- nenadk850 Uto Mar 15, 2011 11:01 pm ----------------------------------- ok. meni rekao stari akvarista za vrbu. stavio u filter,cak je pocela i da lista a razliku ne primecujem!!!! ali videcemo dalje ----------------------------------- nikouro Uto Mar 15, 2011 11:06 pm ----------------------------------- Samo napred ... sem vremena, nemas sta drugo da izgubis. Sdruge strane, iskustva su razlicita kao i detalji u svakom akvarijumu. ----------------------------------- nenadk850 Uto Mar 15, 2011 11:13 pm ----------------------------------- naravno. a bar vremena ima na pretek.