Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vredi li ovo cemu..? :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki pozdrav za sve akvariste i forumase.. Pratim i iscitavam forum vec neko vreme i zelim da pohvalim i zahvalim se dobronamernim ljudima, kojih stvarno ovde ima puno, na pomoci i svim odgovorima na moja pitanja..
Imam petougaoni akvarijum, ne znam sada kako tacno da napisem dimenzije, ali ima oko 120l.
Sa ovim akvarijumom sam i prvi put poceo, nikada pre nisam imao nista slicno, dakle pocetnik u svakom smislu te reci..
Pa ovako od prilike.. Smile
Podloga carobna zemlja, mrezica, kvarcni pesak
3-5mm granulacije 3 do 8cm debljine gledajuci
od prednjeg ka zadnjem planu. Filtracija
trokomorni filter, atman pumpa 600l/h, filter
masa akva sundjer, perlon vata, bio kugle
12kom i pakovanje keramickih prstenova.
Osvetljenje 2 neonke 18w T5 red i 2 metra led
trake.. Slikano je mobilnim, pa se malo losije
vidi..
Biljke su uglavnom sve nezahtevne, a slab sam sa tacnim nazivima, jedino znam za valniseriju i anubiju.. Smile
Ribe 4 algara, 2 muljasa, 8 plavih i 4 crne neonke, 6 tetri, 3 vrste po 2 i 4 gupike..
Image
Image
Image
Image

Ovo je samo par slika koje sam napravio danas telefonom, sutra cu se pozabaviti slikanjem iz svih uglova, pa cu okaciti i dopuniti temu. U svakom slucaju ima dosta toga da se radi, naucicu
vremenom..
Kritike i saveti dobrodosli.. Smile
pozdrav svima i svako dobro..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 11:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj jednu frontalnu fotografiju. Što se tiče svega što si naveo, školski primer formiranja akvarijuma. Svaka čast! Vidim da od biljaka imaš sagitariju subulatu u prednjem planu. Zatim, imaš hidrokotilu i rekao bih ehinodorus u pozadini. Takođe, vidim limun. Ove zelene lopte su ili kladofore, ili neka vrsta mahovine. Ne vidi se baš najjasnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sasvim korektni lep biljni akvarijum sa mnogo razlicitih vrsta biljaka i lepim neonkicama.Svidja mi se
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pohvalama.. Daju samopouzdanje.. Da, setih se sada da je prodavac rekao kladofora.. Smile
Trenutno sam na poslu, treca smena :/ , pa nisam u mogucnosti da okacim trenutno jos neku sliku.. Sutra cu uslikati detaljnije sve, pa cu podeliti sa vama.. Sto se tice limuna, imao sam problem sa nedostatkom magnezijuma, prvo su listovi dobili sitne tackice koje su se pretvorile u rupice.. posekao sam donje listove, i 4 nova lista koja su izrasla za sada deluju fino.. Nisam nista dodavao od hemije, samo redovna zamena vode.. Razmisljam o dodavanju mikro i makro elemenata.. cak ni co2 nemam..
Interesuje me da li je foto period od 10h dobar ili da smanjujem, odnosno povecavam..?
Sto se algi tice, imao sam po staklu zelenu tackastu i od kada sam zatamnio dnevno svetlo u sobi vise je nema.. na anubiji na par listova imam crnu dlakavu, vrlo malo, a za to su mi rekli da je razlog to sto je pod direktnim osvetljenjem, pa cu je premestiti u senku neke druge biljke kada budem menjao vodu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Daj jednu frontalnu fotografiju. Što se tiče svega što si naveo, školski primer formiranja akvarijuma. Svaka čast! Vidim da od biljaka imaš sagitariju subulatu u prednjem planu. Zatim, imaš hidrokotilu i rekao bih ehinodorus u pozadini. Takođe, vidim limun. Ove zelene lopte su ili kladofore, ili neka vrsta mahovine. Ne vidi se baš najjasnije.

Ko o cemu, profa o skoli! Smile xixixix! Bravo
Posto ne mogu da spavam (pokusao ali me komarci osujetili) moracu da te pohvalim! Bravo
Veoma dobar akvarijum. Sagitaria mi izgleda lepa i zdrava, jedino ne mogu da provalim da li imas jednobojni tapet na zadnjoj strani akvarijuma, ako nemas, zalepi, a mozda imas ali se ne vidi bas najjasnije. Imas dosta malezijskih puzeva, dobri su oni i korisni, pazi da ne hranis ribe previse, trebace ti lopata da ih se resis. Smile
Sta bi jos mogao da dodam, hm, sto rece kolega Horus, morace jos neka frontalna slika, kako bi zaokruzili ukupan utisak i sveli zakljucke.
Sve u svemu, kao sto ti je i koleginica rekla:
Kibo-Chan ::
sasvim korektni lep biljni akvarijum sa mnogo razlicitih vrsta biljaka i lepim neonkicama.Svidja mi se

U malo da zaboravim, kada sledeci put budes prao tu filter vatu u filteru, izrotiraj malo raspored filter mase, stavi perlon vatu odozgo, pa sundjer, mnogo ti je bolje, jer kad peres, peres samo vatu, a sndjer ne diras jer se u njemu nastanjuju bakterije, dok vata ima mehanicku ulogu u filtraciji.
Sve najbolje u daljem radu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Jovice. Zamenicu mesta perlon vati i sundjeru pri narednoj zameni vode koja je za 2 dana.. Sto se pozadine tice, tu takodje imam problem.. Sad Akvarijum sam kupio vec gotov i na zadnje dve strane je nalepljena folija koja ima efekat ogledala.. Zalepljena je tako da ne mogu da je skinem, odnosno mogu ali ce biti tragova.. jedino mi ostaje da ubacim nesto sa unutrasnje strane, ali ne znam da li je to moguce izvesti sa napunjenim akvarijumom.. Ako je vec neko imao iskustva sa tim, molio bi' da mi pomogne..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako se tebi svida to je to !mogu ti reci da je veoma lepo svaka cast jos po neka sitna korekcija i to je to samo napred !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 5:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za prvi akvarijum više nego lepo.
Jesam li dobro izračunao da imaš 34 ribica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 5:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nekako imam utisak da je bas pocetnicki i dugo sam se lomio objaviti ili ne.. Da ipak ne bude bas najgpri koji je predstavljen.. Smile
Imam 28 riba, buni te ono sto sam napisao 3 vrste po 2.. to se odnosilo na tetre.. Dakle 8 plavih neonki, 4 crne neonke, 4 algara, 2 muljasa, 6 tetri, 4 gupike..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slavkobg
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2012
Poruke: 61
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda kako vec napisa HORUS daj neku sliku celog akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo par slika, nadam se da ce vredeti, posto su losijeg kvaliteta.. Dok ne dodjem do nekog profi aparata, za sada ovako..

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Sve uzivo deluje daleko lepse, ali sta cu kada nisam ni malo vest sa fotografijom.. za sada toliko,
Svako dobro
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brate, sve pliva, sve stima, svi zdravi lepi i veseli. Odrzavaj ti ti zamenom dela vode na 7 dana, prati alge da ne buknu, a uzivaj u medjuvremenu. Ja tu ne bi nista dirao! i opet:

Link

Navikao sam da pustim ovo kad sam ubedjen da je sve ok. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jovice, posto si vec pustio znaci da si ubedjen da je sve ok.. Very Happy
Hvala veliko, naucicu vremenom da to bude sve kako treba.. Ima tu i tek kao sta da se radi i doradjuje, nikad nisam potpuno zadovoljan.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Avg 31, 2013 6:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima jedno zlatno pravilo u akvaristici a to je da kada sve ide kako treba, nema bolesti (pu-pu Smile ) ,sve ide kao po loju, tada se ne dira nista i ne maenja nista, kako u rutini odrzavanja, tako i u dodavanju neceg novog sto do tada nije dodavano. Zasto je to tako? Zato sto se u 90% slucajeva napravi neka greska, ili napravimo neki disbalans, stres riba i sl i nastane problem. Naravno, mozes ti da presadis neku biljku, dokupis neku drugu i posadis, nije greda! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Avg 31, 2013 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda jos da ubacim neke crvene biljke, ali citao sam da su one uglavnom vise zahtevne, a mislim da trenutno nisam adekvatno pripremljen za njih.. Very Happy
A ako mozes da mi kazes, ili ti ili ko zna, sto se tice fotoperioda.. Koji fotoperiod je najidealniji..? Meni je 10h svetla, 14h mraka od formiranja akvarijuma..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vredi li ovo Stefans Ostala oprema 1 Pon Sep 30, 2019 3:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sofia, Bugarska - da li vredi tamo ne... Milan013 Razno 11 Čet Okt 09, 2014 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dobro društvo para vredi HORUS Razno 16 Čet Maj 09, 2013 1:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Valja li cemu ova podloga? ludidzora Podloga 11 Uto Nov 13, 2012 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cemu ovo sluzi.... Soprano Ostala oprema 3 Sre Maj 02, 2012 12:10 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License