----------------------------------- nebojsa.85 Pet Dec 25, 2009 11:16 pm ----------------------------------- pa brzi imas vise resenja... ili da kupis preparate protiv puzeva, sto nepreporucujem jer ako se nebudes drzao uputa mozes samo vece stetu da napravis.. mozes ako te nemrzi da pecas sa sangarepom, malo je kuvas, jako malo, samo da omeksa malo, vezes ja za kanap i ubacis u aq, kad vidis da se dosta puzeva nakupilo uzmes i izvuces sangarepu pa jova nanova... dalje-riba botija...jede ih-al i tu ima problema,ako imas bilje ocekuj da ce bilje sa sirim listovima tipa amazonke i ostalih biti izbuseno a usput i pola bilja ce biti prerovareno... po meni sad slede 2 najbolja nacina: 1. da smanjih ishranu riba, hrani vise puta na dan ali taman toliko da hrana ni nestigne da padne na dno, a da je ribe zbrisu, posle 1-2mes ces videti veliku razliku, puzevi ce smanjiti razmnozavanje, cak sta vise i nestajace... a drugi nacin nabavi puza ubicu tj. Anetome Helena ako si u mogucnosti, ako znas nekog iz hrvatske,bosne,slovenije, neacke itd... u srbiji ima al jako tesko ces doci do nje... evo ti slika da vidis tog puza, licno ga nemam, koristio sam predhodni nacin, a i dalje ga koristim i puzevi su na minimumu... dakle slika za helenu http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_60084560_Anentome%20helena.jpg