Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vrtno jezerce Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2011 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dosao je letnji raspust pa hocu da napravim neko vrtno jezerce uz pomoc mog caleta naravno ne sam...e sad prvo pitanje je kako da budem 100% siguran da jezerce nece da pusta vodu...tj. sta i kako da stavim na dno da bih bio siguran da nece da pusta...jezerce bi bilo trajno tako da kao materijal bih koristio beton i kamenje...da li ide samo beton ili ide nesto ispod betona???...da li se nesto stavlja u beton tj. da li postoji nesto sta se mesa sa betonom da ne bi pustao???...i da li se necim nakon svega toga premazuje beton i sa cim???...hvala pozz...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2011 12:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2011 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba beton uopšte, jezera se rade folijom za jezera.
"Alfafol" folije se široko koriste i lako nabavljaju kod nas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2011 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok...a gde ima da se nabavi ta folija i ako znas da mi pustis cenu na pp...i jos jedno pitanje koliko dugo ta folija moze da traje...tj da ne pocne da truli i da se raspada??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

joca93knj ::
Dosao je letnji raspust pa hocu da napravim neko vrtno jezerce uz pomoc mog caleta naravno ne sam...e sad prvo pitanje je kako da budem 100% siguran da jezerce nece da pusta vodu...tj. sta i kako da stavim na dno da bih bio siguran da nece da pusta...jezerce bi bilo trajno tako da kao materijal bih koristio beton i kamenje...da li ide samo beton ili ide nesto ispod betona???...da li se nesto stavlja u beton tj. da li postoji nesto sta se mesa sa betonom da ne bi pustao???...i da li se necim nakon svega toga premazuje beton i sa cim???...hvala pozz...


Jako jednostavno,tj. naj jednostavnije je kupiti foliju za vrtna jezerca,ali....ona ima vek trajanja a i nije bas jeftina(650 din +PDV metar kvadratni)zavisi kakvo je zemljiste na kome planiras da napravis jezero ali predpostavimo da zemljiste nije peskovito,u tom slucaju naj lepsa i naj jeftinija varijanta je da skupis kamen,kupis trogodisnju PVC foliju za plastenike,uduplas je,iskopas rupu zeljene dubine i oblika,dobro je obradis i prostres nekim starim cebicima ili sta vec nadjes,polozis uduplanu foliju u rupu i polako krenes od dna da uzidjujes kamen.
Odnos cement-pesak treba da je 2 na prema 1 u korist peska i malter treba da je malo gusci,prospes kolica maltera u rupu fino ga rasporedis da bude debljina oko 10cm i blago utiskujes(5cm) nakvaseni kamen u njega.kada zavrsis dno,ostavis da se osusi i vec sutra dan mozes nastaviti.Ivicom dna poredas prvo naj vece kamenje,i procedura je ista za strane jezera.moja preporuka ti je da kada budes kopao jezero ono ne bude dublje od 1,50m koliko je dovoljno da riba prezimi i da u dnu napravis jos jednu rupu 50X50x50 za potapajucu pumpu.Imas slike koje sam postavio pa vidi celu proceduru,ako te bude interesovalo nesto,pitaj Wink Wink Wink
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce od betona, problem Srboljub Vrtna Jezerca 12 Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje jezerce Loco-Serbia Vrtna Jezerca 10 Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License