----------------------------------- Mello Pon Maj 06, 2013 11:50 pm ----------------------------------- O plavom ekranu smrti, popularno nazvanom, sam pricao u delu gde je misljenje kao strucne osobe ( mogu to za sebe da kazem posle 13 god rada u IT sektoru i staza od DEL servisa u Nemackoj do Hitachi-a u Singapuru ) sto ne podrazumeva kucanje teksta, surfovanje internetom vec sve ono sto spada pod "System stability test" i naravno kako pod legalnim tako i pod piratskim verzijama, nema razlike. Jedina razlika je da se to sve mozda manje desavalo na intel platformama, sto je i bilo za ocekivati. Kada sam mislio na spasavanje podataka nisam mislio na klasicno kacenje harda na drugi racunar i prebacivanje slika, filmova, podataka nekih uopstenih nego recimo ono kada 9 godina skladistenja baze podataka popularnog Puzovicevog programa za vodjenje knjiga treba prebaciti sa sistema koji je crkao na novi ili isto tako "Infosys" podataka i licence, jer dobiti drugu za novi sistem je umetnost zbog "mnogo dobre" podrske, dakle sve ono sto obicnog korisnika i ne treba da zanima jer njegovo je kad nesto ne radi da odnese u "servis" kojih je mnogo i svaka susumiga se razume u racunare pa onda se hvataju za glavu kad slike deteta od rodjenja do 6. god nestatu :D :D :D mala digresija na temu :) Za igrice jos uvek koristim XP ili ako mora Win7 jer jednostavno o tome gde ce bolje raditi ne moram da razmisljam jer hardver ce sve nadomestiti. Sto se tice vecine korisnika, navicice se na "Matro" mnogi ce se buniti ali ce ga prihvatiti, pljuvace ga kao i sve predhodno ali ce vremenom preci da koriste i za 2-3 god ce izaci novi sistem iz MS-a i idemo sve ponovo. Slazem se sa clanom iznad, niti volim niti mrzim Windows, vise mi je drazi Linux ( ne samo popularni Ubuntu vec i Fedora tj nekadasnji RedHat, Debian ali i ostale distribucije ) ali ni MacOS u mom domu ne zaostaje, koriste se svi jer neke stvari nemaju na jednom, drugom ili trecem pa onda moramo da se snalazimo. Ako bas moram da biram ona najvise vremena provodom sa Symbian sistemom i do sada me nije izneverio :D :D :D P.S ( koliko ljudi toliko cudi, 100 zena 200 sisa ) svako ima svoje misljenje i to postujem.