----------------------------------- TeoDos Uto Apr 19, 2016 2:14 pm ----------------------------------- Evo da pokusam prosto da uporedim. Da li je stajsko djubrivo korisno za prihranjivanje voca, povrca i svega ostalog? Naravno da je idealno, tako da je i voda iz akvarijuma idealna za prihranu. Noik je lepo predlozio da pogledate temu koju smo zapoceli ali nece niko da cita. Aquaponics sistem gajenja povrca sve vise hvata maha u svetu i nadam se da ce i ovde polako da se krene sa tim. TeoDos, ovo nikako nije uvek tačno. Usput, da li biste jeli povrće koje je zalivano vodom u kojoj se razvija cijano bakterija, npr. I da, čitamo. Pozdrav, Da li znas cime se sve danas tretira proizvodnja voca i povrca u standardnoj proizvodnji? Imam prilike da uzivo gledam sa koliko preparata se to tretira da bi sve to izgledalo veliko i lepo. Da naglasim da nisam "organski" fanatik ali nemoj sad da preterujemo i naglasavamo cega sve moze da ima u vodi? Sta mislis da se velike plantaze i staklenici zalivaju sa 100% kontrolosanom vodom tj ispitanom. Cak se u vecini slucajeva koristi navodnjavanje preko svojih bunara, recne vode i cega vec zbog isplativosti. Kada bi svi koristili pijacu vodu iz vodovoda tj. preradjenu i kontrolisanu, mislim da bi nam zelena salata kostala barem 5 puta vise. Uostalom ako se radi ozbiljno, onda se vrsi i kontrola te iste vode a sve moze da se iskontrolise i preko mesa te iste konzumne ribe. Sve u svemu, da imam svoju bastu, siguran sam da nijedna kap vode iz akvarijuma ne bi bila bacena vec iskoriscena za prihranu povrca posto je sad iskljucivo koristim za cvece i tuje. ;) A vec smisljam da krenem u neku mini pricu oko ovog sistema proizvodnje povrca, samo da me pre toga zena ne proglasi viskom u kuci, ali otom potom. ;) Nemoj da izmisljamo toplu vodu pored svega sto su ljudi vec isprobali.