Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zamucena voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 21, 2013 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari!
Imam akvarijum 40l, filtracija spoljni stakleni trokomorni filter od 10l. Od filter materijala tu je sundjer+sundjer+perlon vata+keramicko prstenje+dzak+bio kugle.
Filter materijal bio kod zeta u akvarijumu (sve sem vate) mesec i po dana na naseljavanje! Smile Komplet voda uzeta iz starog akvarijuma, sipana u novi, podloga je novi crni kvarc, sve uradjeno i postavljeno po PS. Pri nalivanju dodato malo easy start, i ffm. Tri dana radii tako na prazno, onda su postepeno dodavane ribe. 2 kori, 1 ancistrus, 2 sijamca, 2 zebre, 4 gupi, 2 moli, 2 plati.
Prosle nedelje zamenjeno 1/3, nije dodavano nista od preparata. Pre dva sata sam u okviru redovnog odrzavanja zamenio 1/3 vode. Zavrsio sam i leskario i gledao ribice, sve ok, voda kristalno cista. Izasao poslom napolje na pola sata. Sad sam usao i voda je zamucena, haos! Shocked
Posadio sam 1 kriptu koja je krenula da se cupa, ali voda bi trebalo da je odmah mutna, a ne za dva sata. Da li je moguce da mi se desio BUM bakterija posle tacno dve nedelje? Ranije se desavalo kada formiram akvarijum da to bude posle 2-3 dana. Inace ribe su vesele, vec su tu nekih 10-11 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 21, 2013 8:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 21, 2013 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle tri sata od pojave zamucene vode, voda je sada jos vise zamucena. Ribice se ponasaju normalno, nisu na povrsini, nisu na dnu, plivaju okolo, ocekuju hranu, ali veceras preskacemo veceru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 21, 2013 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ti se to solidarises sa njima pa ne veceras? Smile

Koje boje je mutnina? Ja sam imao blago belu kad sam formirao akvarijum, ali se pojavio posle par dana, sto je i normalno za novo formirani akv. Vrlo cudno da se pojavi posle 2 nedelje jos sa naseljenim bakterijala sto u vodi, sto u filter materijalu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 21, 2013 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takvo je zamucenje, kao da je na pocetku cikliranja, mada je voda komplet iz formiranog akvarijuma, kao i vecina filter materijala. I mene buni sto se nije pojavilo odmah, vec nakon dve nedelje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Apr 22, 2013 7:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda je sada kristalno cista. Sve u redu. Ipak je bum bakterija posle dve nedelje. Utvrdismo da je i to moguce. ojha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License