----------------------------------- Nebojsa92 Čet Maj 07, 2020 8:38 pm Zapocinjem opet ciklus, treba mi pomoc korak po korak ----------------------------------- Moram da Vas zamolim sve za pomoc, muku mucim sa gupikama poslednjih par godina, tj. od kad imam ovaj akvarijum od 27l (Akvarijum je Atman CR - 320), odlucio sam da poslednji put pokusam sa njima, odnosno da poslednji put zapocnem novi ciklus, i ako sada ne uspe preci cu na neke izdrzajnije i to je to... Ocigledno nesto ne funkcocnise kako sam do sada radio, i molim vas za savete, korak po korak, kako pravilno da zapocnem, kako pravilno da ih ubacim posle koliko vremena, kako da mi gupike napokon zazive u ovom akvarijumu, ali dok dodjemo do toga pomozite mi na samom pocetku. Ispraznio sam sve, juce sam izribao staklo sa sircetom spolja i iznutra, jutros prokuvao sljunak i planiram da ga ubacim sutra - da li je dovoljno vremena proslo? Izbacio sam onaj podni filter prosle godine i zamenio ga sa Magi Internal Filterom (Magi 200) - izbacio ugalj i popunjen je samo sundjerom (da li da stavim sada nov, posto sam ovaj stavio pre 2 meseca kada sam zapoceo tadasnji ciklus ili moze jos da mi traje sadasnji? Generalno ne znam koliki je zivotni vek tog sundjera? Niko mi nista nije rekao). Recite mi i kako je najbolje da ga koristim, sa onom prskalicom iznad povrsine vode ili bez sa onim kisoenikom? Od trave imam nanu koja trenutno ceka u vangli sa vodom da je vratim, i voleo bih da imam opet neku plutajucu zbog beba, ali dobro, dok dodjem do toga ima vremena... Akvarijum naravno ima i grejac... Evo slika praznog akvarijuma i filtera, cisto da imate uvid u sve jer mi je stvarno bitan svaki detalj sada na pocetku da sve bude odradjeno kako treba. Od hemije nemam nista za zapocinjane ciklusa [img]https://www.dodaj.rs/image/LdlGTx[/img] [img]https://www.dodaj.rs/image/LdlUwt[/img] A da, ne znam da li je bitno da ocistim skroz zastitno staklo od sijalice? Tokom godina se zamutilo od kamenca, ali ne verujem da utice na osvetljenje... Probao sam pre sa sodom i sircetom ali nije bas htelo da se skine.