----------------------------------- Nebojsa92 Sub Maj 09, 2020 8:18 pm ----------------------------------- Zdravo. Trebalo bi malo da procitas o ribama koje planiras da gajis. Nije da je forumasima mrsko da ti po 1000 iti put pisu sve iznova ali nesto cemo zaboraviti usled tolikog ponavljanja a to nesto ce vrv biti dosta bitno. Recimo ovako na prvu loptu taj filter koji sada planiras da stavis ima premalo prostora za filter masu a protok prejak za tu litrazu. Pravice preveliko strujanje a gupike su losi plivaci...eto recimo jedna sitnica u moru mnogo bitnijih stvari koje bi trebalo da ispuns da bi sve to bilo lepo. Naravno ako te bas bas mrzi da citas sazvakacemo kasnije u grubim crtama sta je bitno za korektan start. Hvala na odgovoru, sto se tice filtera mislim da sam ovde dobio preporuku za njega i da je ovaj namenjen akvarijumima do 40l, secam se da mi je neko napisao da je jak i glasan, ali stvarno nije bilo nikakvih problema do sada, uopste ne baca jako, pritom ja prskalicu stavim mozda pola cm iznad nivoa vode. Citao sam da moze prskalica i da se potpi skroz ako je prejaka? Imam samo pitanje sto se tice sundjera, procitao sam na internetu da treba da se opere u akvarijumu da bi bakterije ostale pa zatim da se usisa i zameni voda, ja nisam radio tako do sada, uvek izvadim prvo malo vode pa u njoj iscedim sundjer i vratim ga tako... Da li je tako pravilno?