Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zelena Alga. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojavile mi se zelene tacice po staklu, po informacijama o algama, to bi trebalo da je zelena alga. E sad me interesuje, koji je najlaksi i najbrzi nacin da uklonim to ? isto tako me itneresuje, da li je zelena alga ono sto lici na paucinu i razvlaci se po biljkama ili je to sto treba da bude po biljkama ? Mozda sam malo nejasno napisao, al nadam se da ce neko shvatiti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 1:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uklonis sa tvrdjom cetkom.Redovnije menjas vodu.Smanjis osvetljenje.Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cetka, sundjer, kreditna kartica mogu da posluze za uklanjanje.
Povecaj biljnu masu, malo smanji svetlo.

Takodje se stvara ako sunceva svetlost pogadja direktno staklo, dakle ako je blizu ili naspram prozora
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a niste mi rekli za ono kao paucina, jel i to alga i jel treba da uklonim to ?

Edit: Sto se tice ciscenja, evo upravo sam izlicitirao na limundu magnetni cistac za stakla, da li bi mogao on da mi pomogne ili prvo moram necim jacim da sastruzem, pa onda sa njim samo da odrzavam ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Magnetni cistaci su samo bacanje para a veoma lako i u mnogo slucajeva desi se da izgrebu staklo.

Hrapava strana sundjera je idealna za sva ciscenja.

Sto se tice te paucine kako ti kazes slika bi dobro dosla, da bi sa sigurnoscu znali sta je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image o ovome se radi, nadam se da se vidi ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li se lako skida rukom sa biljaka ili su niti cvrste? Malo mi je mutna slika pa pitam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

polagano se skida ,al malo teze se kida...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi kozice i Nerite snail, super chiste akvarijum. Kozice, i ostale chistache... Smanji fotoperiod, cheshca promena vode ... I tako te stvari. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam problem sa zelenom tackastom algom.sa stakla se lako skida magnetom za ciscenje stakla (ako se redovno skida,ako se malo zapostavi,sve teze ide) . Meni veci problem predstavlja sto se ne tako retko pojavljuje i na liskama od biljaka,a nisam siguran dal je problem u foto periodu ili u necemu dr.,cesto vodu menjam,a biljaka....pa i njih imam dovoljno. Sto se tice algi sa slike,ja bih rekao da je to zelena koncasta alga,nju sam takodje imao,i ume da bude veoma gadna ako se namnozi,a nece se lako ni uklanjati rucno,ja sam se resio nje kupovinom Fly fox ili sijamskog algara,to je valjda ista ribica evo link
http://www.akvarijum.org/forum.....i%20algari
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ista ribica, veoma su slične, maltene identične, ali nisu iste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto to nisam znao Smile
Bio sam ubedjen da je o istoj ribici rec.
U shopu su mi rekli da je Fly fox,tako da ona je pojela bukvalno koncastu algu,ali zaboravio sam da dodam,da takodje grickaju i mahovinu,ne bas svaku,ali vecinu da...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je sijamski algar skoro pojeo mahovinu. U svakom slučaju i jedna i druga riba su vredni algari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 2:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lici na zelenu koncastu algu.

Nju jedu sijamski algar ( brsti i mahovinu ) racici Cardina japonica.
Od preparata veoma efikasno se pokazao Odinopur, iako je lek.

Nastanak ove alge je vezan za povecanje gvozdja u vodi kao i prilikom tretiranja akvarijuma nekim od preparata za brzi razvoj bilja.
Moze se javiti i kod novoformiranih akvarijuma koji poseduju manjak bilja a veoma hranljivu podlogu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 6:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mello ::
Lici na zelenu koncastu algu.

Nju jedu sijamski algar ( brsti i mahovinu ) racici Cardina japonica.
Od preparata veoma efikasno se pokazao Odinopur, iako je lek.

Nastanak ove alge je vezan za povecanje gvozdja u vodi kao i prilikom tretiranja akvarijuma nekim od preparata za brzi razvoj bilja.
Moze se javiti i kod novoformiranih akvarijuma koji poseduju manjak bilja a veoma hranljivu podlogu


ovaj akvarijum nema jos 2 meseca. E sad stvarno ne znam u cemu je stvar tih pojavljivanja Koncasti Algi. Recite mi samo gde mogu da nabavim Odinopur?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License