----------------------------------- Cokilio Sre Sep 13, 2017 5:59 am Zelena barska alga ----------------------------------- Ima li ko neprijatnog iskustva sa ovom algom?Mene interesuje kako prebaciti ribe iz zarazenih akvarijuma u nove a da se neprenese i ta alga sa njima? Ribe su sve u jednom aq. A ostali su ocisceni,pobacano bilje i sve iz pocetka. ----------------------------------- Cokilio Sre Sep 13, 2017 6:03 am ----------------------------------- Zaboravih da dodam Ljigava barska alga.Slicna koncaetoj ali u ogromnoj meri bujnija. ----------------------------------- Serene Sky Sre Sep 13, 2017 2:56 pm ----------------------------------- Zar to nije cyano? Ako se bas plašiš napravi karantin izgladni u njemu ribe 2 3 dana dok ne isprazne creva posle bucneš svaku u dve razlicite kofe sa cistom vodom pa u akvarijum. Spore mogu preziveti digestivni trakt ribe. Dal ostaju na njihovoj sluzi? Nemam predstavu. Mada pomeni je veća verovatnoća da opremom rukama vazduhom preneseš alge nego preko koje kapi vode na ribi. ----------------------------------- Cokilio Sre Sep 13, 2017 8:32 pm ----------------------------------- Nije cijano.Ljugava barska alga.Tako sam i nesto mislio sa ribama da uradim.Cak sam.razmisljao prvo karantin pa da ih poske vadim sa mrezicom i ispiram vise puta odstojalom tlvodom iste temperarure.