Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zelena koncasta alga ili neka druga? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, da li bi neko mogao da mi pomogne da znam protiv koje alge se borim?
Po onome sto sam citao mislim da je u pitanju zelena koncasta, ali mislim da mozda nije samo ona, cini mi se kao da ima bar dve razlicite alge.
Akv je kocka stranice 30cm, svetlo je privremeno led panel od 20w, mozda je prejako, imam i stedljivu sijalicu od 20w, pa ne znam da li je bolje nju da stavim...
Alge se hvataju i po biljkama i po kamenju, a pocinju da rastu i na mangrovom panju...
Evo slika:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 1:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 4:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas i koncastu i kladrooforu. Smanji svetlo tacnije i jacinu i fotoperiod i ukloni sto vise mehanicki mozes.

Tacnije da sam na tvom mestu svaku biljku bih izvadio i ocistio sto je vise moguce mehanicki i napravio blagi rastvor hidrogena (3%) i vode i okupao svaku biljku fajtalicom i ostavio na suvom ~5minuta da hidrogen deluje, zatim isprao u cistoj kofi vode pa tek onda vracao u akvarijum. Da je to posao, posao je, ali nije velika povrsina i zapremina tako da moze to brzinski da se uradi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi, hvala na savetu Smile
A da li bi pomogao onaj Algexit nakon toga, nisam nikad koristio hemiju pa nemam bas nekog iskustva...
Nakon sto sve to uradim, da stavim i njega ako je ikako moguce potpuno da unistim alge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hidrogen ce ih unistiti totalno sa biljka, uradi to isto i sa kamenjem i drvecem po akvarijumu s tim sto na njima mozes direktno 3% bez rastvaranja da koristis. Probaj sa algexitom posle da odrzavas situaciju, ali mislim da ti nece biti potreban posle hodrogen tretmana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, uradicu tako sigurno, samo na siga kamenu imam poprilican broj ikre helene, ne bih da ih unistim, jel mogu ta jaja pazljivo ta se skinu sa kamena a da se ne ostete?
ili da samo fizicki uklonim alge sa kamena jer ih tu nema bas mnogo?
i da li bi algexit mogao da steti ikri? Sudeci prema delovanju ne bi trebalo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kemen ti je krečnjačkog porekla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel bi trebalo da ga izvadim da ne bi voda bila tvrda? Imam i mangrov panj koji omeksava vodu, jel moze tu da se nadje neki balans ili da kamen ide napolje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih kamen kasnije izvadio, pošto vidim da je trenutno ikra na njemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alexa777 ::
ok, uradicu tako sigurno, samo na siga kamenu imam poprilican broj ikre helene, ne bih da ih unistim, jel mogu ta jaja pazljivo ta se skinu sa kamena a da se ne ostete?


Mogu, cackalicom i stapicem za usi nezno pod vodom, ali ako nisi siguran sta radis, nemoj ih dirati.

Alexa777 ::
ili da samo fizicki uklonim alge sa kamena jer ih tu nema bas mnogo?


Probaj samo fizicki posle ces koristiti i alexit pa mozda bude efektekta sa njim.

Alexa777 ::
i da li bi algexit mogao da steti ikri? Sudeci prema delovanju ne bi trebalo...


Nisam isprobavao tako da ne mogu da ti dam odgovor na ovo pitanje, ne bi trebalo ali opet postoji verovatnoca..

quote="Alexa777"]Jel bi trebalo da ga izvadim da ne bi voda bila tvrda? Imam i mangrov panj koji omeksava vodu, jel moze tu da se nadje neki balans ili da kamen ide napolje?[/quote]

Imas helene i kozice u akvarijumu bez riba tako da tvrda voda njima i znaci zbog skoljki, a mangrov panj ne spusta toliko koliko siga moze da dize..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha vazi, hvala puno na pomoci!
Ja sam napravio lep akvarijum a hteo sam da ga formiram sto ranije da bih pustio helene i kozice da se mnoze i da se ubilji to sve da bih kasnije imao pelcera i svega za neko ponovno sredjivanje, pa sam radio sa onim sto sam imao.
Pa sad samo da sredim to svetlo i da ocistim alge i onda cu verovatno sve da vadim, da do tad nabavim jos nekog materijala pa da sve lepo rasporedim...
Lenji Lisac- Ubacio sam juce jednu silver mmoli, mislim da je 70% onih crvica vec potamanila Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim i drugi put. Wink

Alexa777 ::
Ja sam napravio lep akvarijum a hteo sam da ga formiram sto ranije


Akvarijum se ne radi na brzinu, sto se brze sve "formira" (nama na oko) vise mucenja ce biti kasnije da se isprave greske..

Alexa777 ::
Ubacio sam juce jednu silver mmoli, mislim da je 70% onih crvica vec potamanila Very Happy


Drago mi je da to citam. Kad ih potamani ostavi je jos jedno nedelju dve da ukoliko iz podloge proviri jos koji da sredi i njega. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Sre Dec 27, 2017 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danas sam nosila da mi testiraju vodu iz akvarijuma jer mi se stvaraju alge, pa da otkrijem uzrok tih algi. rekli su mi da imam koncastu algu, i kao da mi je voda previse dobra da trebam da je menjam na tri nedelje. medjutim ja sam procitala da se koncasta lako skida sa biljaka. sto je istina po opisu i izgledu je imam i skidam je tako sto je uvijem u pincetu. ali na druge dve biljke mi je sumljivo. pa sam slikala da vidite, mozda neko zna sta je. do nedavno nana mi je bila prelepa dok je nije napalo ovo.
Image

i to ne moze da se skine mora da se cupka idto kao i sa ove biljke
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Dec 27, 2017 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tina_ns ::
ali na druge dve biljke mi je sumljivo. pa sam slikala da vidite, mozda neko zna sta je. do nedavno nana mi je bila prelepa dok je nije napalo ovo.

i to ne moze da se skine mora da se cupka idto kao i sa ove biljke


Smanji svetlo !!!!!!! Koje su dimenzije akvarijuma ? Šta ga osvetljava ? Da li do akvarijuma dopire sunčeva svetlost, tj. prirodna - prozorska ? Može odgovor, u svakom slučaju smanji intenzitet svetla i eventualno zamrači stranu akvarijuma odakle dolazi sunčeva svetlost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Sre Dec 27, 2017 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svetlo mi radi 10 sati dvokratno od 9-13h pa od 16-22h , a lampe su one koje idu uz juwel akvarijum mislim da su day and nature dve od 23w. a skvarijum od 180l 101cm sa 40cm. i u zadnjem delu je u dnevnoj sobi 7 m od prozora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License