----------------------------------- oldwolf Pet Dec 29, 2017 6:03 am ----------------------------------- i one male nezeljene puzeve koje nikako da istrebim, svaki dan vadim minimum 5. A koliko ih je tek u razvoju ,biće ih more, sada se nevide koliko su mali , ja sam imao taj problem , neko ga rešava tako što ubacuje hemiju , neko kupi botiu makrakantu, neko ih vadi ........ Ja sam probao sa botiom i ona ih je tamanila a kad je porasla baš,baš i postala velika ,počela je da vrši teror u akvarijumu, tako prgava,lepa, velika, ali zbog ostalih je morala da leti napolje (niko ni da mrdne zbog nje, svi se sklanjaju, skoro i nejedu).Hop napolje. E ... ... onda sam danima vadio puževe i usput smanjio drastično hranu (kaže se ribi je dovoljno hrane koliko može da stane u njeno oko), i puževi polako nestadoše, ribe zdrave ko dren,sve ok. Inače mislio sam pobiću ribe glađu, jer mi je to ličilo na puko preživljavanje, ali sam ja izgleda tovio i ribe i puževe. Ti kažeš hraniš jednom , ali ako je preobilno ,opet nevalja, imaćeš invaziju puževa. To je moje iskustvo , uz bogatu trpezu obavezno i puževi, pa onda vadi biljke tretiraj hipermanganom da pobiješ nj. jajašca , ma haos. Samo neforsiraj hranu.Poz.