Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zelene alge???Mutna zelena voda??? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
-nemanja-
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Avg 2013
Poruke: 3
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 4:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam po forumu o ovim algama, pa sam se pronasao sa svojom fontanom.
Prije nego sto sam ubacio ribe u nju sipao sam neko hemijsko sredstvo protiv algi i voda je stvarno dugo bilo bistra, medjutim prije nego sto cu ubaciti ribe prestao sam to sipati, zanima me da li postoji nesto protiv tih algi a da nije stetno po ribe?
Isto tako ako sam dobro razumio biljke pomazu sprjecavanju algi, ili sam to pogresno shvatio??
Da li mozda da nabavim ili da sam napravim vanjski filter ako sam dobro rekao, to mi se cini kao dobra stvar zanima me vase misljenje o toj vrsti filtera, ako je neko voljan da mi napise malo poredjenje (da li je razlika u cistocu znacajna) izmedju vanjskog filtera i ovog sto ide u akvarijume i fontane obicne pumpe da tako kazem.
Pozdrav....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 4:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 6:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
zanima me da li postoji nesto protiv tih algi a da nije stetno po ribe?

Postoji naravno ovo ti je 100%bezopasno za ribe
nabavi sebi puzeve i algare (ancistrus))alge su im hrana Very Happy

Citat:
Da li mozda da nabavim ili da sam napravim vanjski filter ako sam dobro rekao, to mi se cini kao dobra stvar zanima me vase misljenje o toj vrsti filtera, ako je neko voljan da mi napise malo poredjenje (da li je razlika u cistocu znacajna) izmedju vanjskog filtera i ovog sto ide u akvarijume i fontane obicne pumpe da tako kazem.
Pozdrav....

Ako nemas nikakav filter to obavezno uradi jer je to neophodno za ribe a naravno pomaze i kod ukalnjanja algi jer voda cirkulise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
-nemanja-
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Avg 2013
Poruke: 3
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Liba hvala na odgovoru, imam u akvarijumu filter onaj unutrasnji, nemam toliko problema sa akvarijumom, fontana mi je veci problem, i u fontani isto ima filter ali se voda brzo prlja... mislio sam mozda neko hemijsko sredstvo da sipam u fontanu a da ne naskodi saranima...

Zanima me isto da li bi prezivio algar u fontani??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License