----------------------------------- ssrki Uto Mar 15, 2011 6:36 pm zelene alge ----------------------------------- po listovima biljaka su pocele da se pojavljuju zelene algb u vidu koncica. Akvarijum je 45x30x35, osvetljenje 3x8w, fotoperiod 12sati. Od hemije ne stavljam skoro nista. Hteo easy carbo ali ga kod nas u Vrscu nema. Pomoc. ----------------------------------- mdacha80 Uto Mar 15, 2011 7:03 pm ----------------------------------- imas odlicna objasnjenja kako ih otkloniti,samo malo citaj levo desno po sajtu ----------------------------------- ssrki Uto Mar 15, 2011 7:18 pm ----------------------------------- pa i nisam bas nesto nasao, zato sam i otvorio novu temu. Citao lepljive i ostale ----------------------------------- mdacha80 Uto Mar 15, 2011 7:20 pm ----------------------------------- probaj sa slamom ili promenom vode par puta ----------------------------------- ssrki Uto Mar 15, 2011 7:23 pm ----------------------------------- eto vidis, citao za slamu pa video da bas i ne pomaze. Vodu redovno menjam jednom nedeljno 1/3 - 1/4 ----------------------------------- zedochok Uto Mar 15, 2011 7:26 pm ----------------------------------- Daj neki sliku akvarijuma, mozda nekom padne nesto na pamet ----------------------------------- ssrki Uto Mar 15, 2011 7:41 pm ----------------------------------- www.akvarijum.org/forum/akvarijum-ssrki-t4526.html ----------------------------------- kaplarm Uto Mar 15, 2011 8:05 pm ----------------------------------- Za pocetak ubaci jos nekog algara, ancistrus, sijamski algar................ koliki je foto period, probaj da napravis DIY varijantu CO2, easy carbo mozes i online da narucis. Moja preporuka bi bila easy carbo, tako sam Ja resio problem sa algama, naravno uz kontrolu fotoperioda i ubacivanjem algara. ----------------------------------- ssrki Uto Mar 15, 2011 9:04 pm ----------------------------------- ubaci cu ancistrusa ako ce da pomogne. Mozda i izbacim amonijera. Foto period kao sto sam napisao 11-12h ----------------------------------- Milosbgd Uto Mar 15, 2011 10:06 pm ----------------------------------- Probaj easy carbo meni je stvarno pomogao. Mozes i u kombinaciji sa co2 , nece sigurno stetiti. Mozes li reci kokakvu rasvetu imas i koliko vati ----------------------------------- ssrki Uto Mar 15, 2011 11:03 pm ----------------------------------- 3x8w neonke od kojih je jedna gro-lux a dve obicne bele. Easy carbo sigurno ali kao sto rekoh nema ga u vrscu a narucivanje samo preko 2000rsd. Videcu da mi neko posalje ukoliko bude hteo.