----------------------------------- Jorimir Sub Jul 14, 2018 10:18 am ----------------------------------- To za mrezicu nzm, rekao sam, ja nisam probao ali jako puno tema sam nasao da ljudi kazu da treba, cak i u onom pocetnickom tekstu stoji staviti mrezicu za komarce, e sad cuo sam za taj problem sa gasovima, al kazem stvarno necu da pricam kada nisam probao pa nzm. A sto se tice kvarcnog peska ja sam vrlo zadovoljan sa njim. Kada sam birao bilo je krupnijeg koji stvarno jeste ostar, ali ovaj 1mm granulacije nije. Nigde mi se staklo za mesec dana nije izgrebalo, a i muljao sam ga kada je panj isplivao par puta. A cini mi se da se i muljasima svidja, ponekad ih vidim da gurnu pola glave u podlogu da izvade nesto sto zapadne, ne verujem da bi to radili da ih povredjuje. Sto se tice boje slazem se. Mnogo lepse izgleda jednobojna podloga nego ova sarena, ali realno to se vidi samo u pocetku. Meni se za mesec dana tepih bilje vec toliko razraslo da se pogloga i ne vidi napred(tek po negde ali i tu su manji zbuncici koji ce porasti) nego samo ispod panja(gde nema biljaka), a i pozadi kada se rotale i kripte jos malo užbune ne verujem da ce se igde videti, mada kazem vise bih voleo da je jednobojan ali kontamda posle godinu dana necu ni ja znati koje je boje. E sada, da me neko ne shvati pogresno, ovo je samo moje dobro iskustvo, uvek je bolje poslusati iskusnije akvariste kao sto je Peku koji su svasta probali, ja sam mozda samo slucajno dobro prosao sa ovim i nemam iskustva sa boljim pa da mogu da preporucim, ja samo kazem kakva je situacija kod mene.