----------------------------------- oldwolf Sub Sep 15, 2018 7:48 am Re: Zemlja za cveće ----------------------------------- Koja je solidna zemlja za sobno bilje? Skoro sam presadio cvece u neku X zemlju i sad mi novi listovi žute. Ja imam oko 50-tak saksija sobnog bilja i to vrlo zahtevnog kao kalateje 7,8 vrsta, glutenija itd. da ne nabrajam više. Zalivam povremeno akvarijumskom vodom, drugo sve zavisi kakva je ta akv. voda (ima li hem.elemente ili ne, da li je puna amonijaka ili ne itd, itd),to sve pišem iz razloga što nekada takva voda zna i da sagori koren saksijskog cveća zbog jače koncentracije. Sledeće ,ima razlika u mladim i starim jedinkama cveća i što je najvažnije od svega većina mog cveća se zaliva preko tanjirića, za pola sata "samo" uzme svu vodu ili koliko mu treba a ostatak prospem. Za neke vrste koristim kupovni listal/cvetal (ide jedan čep na 2L). Ima po forumima dosta iskustava, slično je kao i sa akvaristikom. Bitno je samo se dobro informisati, a ako je biljka kupljena u nekoj cvećari ili megamarketu u 99% slučajeva je tretirana nekim hormonom ,a ima ih x na x, takva je biljka već unapred osuđena na propast za 2-3 meseca osim ako joj ne daš taj isti hormon, a niko neće da prizna za to tretiranje, dok većina prodavaca nema ni pojma o tome jer to radi uzgajivač a prodavac o tome nema blage veze ,on zalije biljku po potrebi ito je to.Poz.