Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zemlja za cvece ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bikolor
Akvarista



Registrovan: 21 Apr 2014
Poruke: 11
Lokacija: NIS

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto glasi tema moje pitanje je da li moze obicna tj bilo koja kupovna zemlja za cvece , posto sam citao da vecina akvarista na forumu koristi tu carobnu zemlju . Obisao sam puno radnji , cvecara i dr. ali niko nema tu carobnu svi imaju neke special ovo ono ... Laughing pa me zanima da li moze i neka druga osim te ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 8:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas u svim vecim marketima tera magmu i magicnu zemlju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
bikolor
Akvarista



Registrovan: 21 Apr 2014
Poruke: 11
Lokacija: NIS

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto vidim da si i ti iz Nisa mogu ti reci da ces se malo pomuciti da nadjes carobnu zemlju....obisao sam sve vece trgovine i ili nema ili ima uglavnom ono vece pakovanje od 20-25 l koliko vec sto je po meni totalno nepotrebno(osim ako hoces da obradujes i malo ukucane Very Happy )Tako da u nedostatku manjeg pakovanja(tu mislim na ono od 5l) uzeo sam Tera Magmu i nekajem se cak sta vise preporucujem ti je od srca u potpunosti....evo vec mesec dana da kucnem u drvo nisam primetio ni jednu tackicu sto se tice bilo kojih algi Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bikolor
Akvarista



Registrovan: 21 Apr 2014
Poruke: 11
Lokacija: NIS

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A gde si kupio Tera Magmu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bikolor
Akvarista



Registrovan: 21 Apr 2014
Poruke: 11
Lokacija: NIS

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jel se ona isto tretira kao zemlja za cvece msm debljina od 0,5 do 1,0 pa preko fasadna mrezica pa npr kamencici ili nekako drugacije ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Terra magmu i carobnu zemlju imas u Metrou ili Tempu,a i po svim ,malo bolje snambdevenim prodavniicama cveca.
U zavisnosti od zahtevnosti biljaka,koje planiras da stavljas i kolicine,tako planiras i podlogu,tj.zemlju.
1-1,5 cm zemlje,mrezicu (fasadnu) i ostatak kvarcni pesak -granulacije 1-2 mm .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam Tera Magmu uzeo u Disu....za nijansu jeste mozda skuplja od carobne zemlje ali mislim da vredi svaki dinar...sto se tice debljine tu su ti misljenja podeljena ali je neki reper od 0,5 do 1 cm debljine sve zavisi od toga koliko planiras da imas biljnu masu u akvarijumu(u startu sto vise to bolje)Ja sam takodje stavljao fasadnu mrezicu(manje su sanse da kad premestas bilje da se korenje uhvati mada mnogi stavljaju i onu jos sitniju mrezu sto je za komarce)
Sto se tice podloge imas mogucnost da uzmes kvarc ili neki sitan prosejan soder(samo gledaj da ti granulacija ne bude prevelika da se nebi zlopatio sa sadjenjem i stalnim isplivavanjem biljaka na povrsinu)Sto se tice same pripreme zemlje moja ti je preporuka da je prvo ispeces u relni na 100-150c nekih 15 min..posle toga jedno nedelju dana minimum da menjas vodu u kojoj ti stoji zemlja i da pokupljas ostatke koji ce ti isplivavati na povrsinu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bikolor
Akvarista



Registrovan: 21 Apr 2014
Poruke: 11
Lokacija: NIS

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam mislio da tu zemlju odma mogu da istresem iz kese u akvarijum pa preko kamencice i to je to . Znaci procedura pecenja je neizbezna msmi to menjanje vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da je ispeces moras po meni obavezno....sto se tice stajanja u vodi mnogi ovo preskacu i direktno stavljaju odma u akvarijum....moze i tako al ces morati stalno u pocetku da menjas vodu jer ce da ti se muti a samim tim usporavas i proces cikliranja,,,moja ti je preporuka da se vodis po onoj staroj "strpljen spasen" Very Happy Mada kada vidis kakave sve azdaje izlaze iz zemlje neverujem da ces pokajati Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bikolor
Akvarista



Registrovan: 21 Apr 2014
Poruke: 11
Lokacija: NIS

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini sto te smaram ali jel mozes da mi malo preciziras to msm za pecenje znam ali sta stavim u kantu neku plasticnu tu ispecenu zemlju i svaki dan sipam novu a staru izbacujem vodu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 16, 2014 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi imam jedno pitanje, malo glupo ali je pitanje,... zelim da napravim da u teglu stavim 1-2cm zemlje za cvece i od gore kvarcni pesak. u toj tegli bih stavio jednu valisneriu i 2 ludwigie repens (ili nesto slicno,mozda i vise biljaka,moram videti koliku teglu nadjem) , ne bih stavljao ribice, mozda 2-3 kozice (mada mozda i nista) . i sada problem je sto ne bih imao nikakvu filtraciju pa me zanima da li bi imao problema da mi voda zamucena, ili da je braon konstantno ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mineralizovana zemlja Peku Podloga 6 Sre Sep 04, 2019 3:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Carobna zemlja novo pakovanje srki.acs Podloga 0 Sre Jun 26, 2019 12:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja za cveće Peku Razno 6 Sub Sep 08, 2018 12:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja ispod pijeska pljevljak Početak u akvaristici 12 Čet Jul 12, 2018 7:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko jd neophodna zemlja ispod podl... ludidzora Podloga 5 Sub Mar 18, 2017 7:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License