----------------------------------- srki.acs Pon Dec 30, 2019 12:33 am zenke carleusa, malci ... ??? ----------------------------------- Napravio sam tumbler ali 2-3 puta jaja su propala, ne znam da li nisu bila oplodjena ili sta vec :roll: 1 zenku sam drzao u kotilici i ona je sama izbacila 7 malaca koji su samostalni, njih sam ostavio u kotilici. Sad imam 3-4 zenke koje nose male u ustima i one se nalaze u velikom aq. Da li mogu da ih stavim zajedno u mresni aq i hoce li one kad izbace malce da pojedu iste ili ne ??? Sta raditi :?: :?: :?: ----------------------------------- ASX Pon Dec 30, 2019 9:28 am ----------------------------------- Stavi je slobodno sa malcima, 21-vog dana izbacuje malce, otprilike izracunaj vreme i taj dan je iscedi i vrati u kavarijum. ----------------------------------- srki.acs Pon Dec 30, 2019 1:06 pm ----------------------------------- ASX ko zna koliko zenke vec nose te malce u ustima, dok ja provalim koja nosi moze da prodje ko zna koliko dana, zato sam mislio da 1 dan povadim sve zenke i stavim ih u mresni akvarijum od 10L i tu drzim dok sve ne izbace malce. Zanima me da li zenka ili zenke posle izbacivanja malih hoce da pojede svoje male ako ostanu par dana zajedno? ----------------------------------- srki.acs Pon Dec 30, 2019 1:54 pm ----------------------------------- ASX ko zna koliko zenke vec nose te malce u ustima, dok ja provalim koja nosi moze da prodje ko zna koliko dana, zato sam mislio da 1 dan povadim sve zenke i stavim ih u mresni akvarijum od 10L i tu drzim dok sve ne izbace malce. Zanima me da li zenka ili zenke posle izbacivanja malih hoce da pojede svoje male ako ostanu par dana zajedno? ----------------------------------- srki.acs Pon Dec 30, 2019 5:21 pm ----------------------------------- Danas sam povadio svo kamenje iz aq i uhvatio 2 zenke koje imaju jaja u ustima, njih sam stavio u mresni aq ali sam ih odvojio sa pregradom (malci mogu da se provuku sa obe strane jer nije u milimetar pregradjeno, ali zenke ne mogu da prodju) i jos jednu zenku koja je imala spremne malce sa vadjenje koje sam stavio u kotilicu. Sad imam ukupno 18 malaca u kotilici :yeah: :ojha: ----------------------------------- ASX Uto Dec 31, 2019 9:23 am ----------------------------------- Meni zenke nisu pojele male, ali onda su ove velike prevrnule kotilicu... samo je jedan malac preziveo, bio se podvukao pod filter i tu porastao :D ----------------------------------- srki.acs Pon Maj 04, 2020 3:47 pm ----------------------------------- Od nekih 20-ak malaca bar 10 su na velicini od 4-5-6cm da li postoji mogucnost da se oni ubace u veliki akvarijum sa ostalim ribama?