Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zeolit Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam sljunak,vec crni kvarc. Zbog estetike,sta je bolje,kvarc pa zeolit ili obrnuto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 8:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

obrnuto!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ilija1805
Akvarista


Opomene: 3
Registrovan: 27 Jun 2011
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

poze pitanje oko podloge sry sto kvarim temu ali da li bolje da stavim prvo maciji pesak pa za bilje (neki posebni za bolji rast ) pa sljunak ili neku drugu kombinaciju od ta tri
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvinite pogresno sam se izrazijo ali to nije opasno samo nemoj da stavljas veliku kolicinu jer nije ti toliko potrebno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ubacis li zeolit u novoformirani aq, bio da je u podlozi ili filteru, samo ces drasticno produziti proces cikliranja. imaj to u vidu.

bolje ubaci kvalitetniju hranljivu podlogu,vise ces imati pozitivnih efekata, a zeolit cuvaj negde sa strane i koristi ga u filteru u slucajevima samo kad za njim ima potrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad je vec kasno jer sam ga vec ubacio u akvarijum kao podlogu. Najveci problem od svega sto u mojoj okolini NIGDE nema da se kupi neka "pametna" podloga,u Va sam nasao kvarcni pesak po 250 din za kg pa ti vidi... Ima da se kupi neka podloga kao pasulj (bukvalno) pojma nemam sta je ono,to je jeftino. Posto nisam mogao da cekam vise,i da jurim koje kakve podloge stavio sam zeolit,zemlju za cvece,i preko svega toga kvarcni pesak koji mi je bio u prethodnom akvarijumu (na ovom novom isti je filter kao na tom prethodnom,tako da se nadam da ce to malo ubrzati proces cikliranja,jer sam takodje sipao 20L vode iz vec formiranog akvarijuma u ovaj novi).
U ostalom evo i slika

http://www.akvarijum.org/forum.....0739#60739
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 06, 2013 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko koristio Zeolit u akvaristici i u koje svrhe? Da li moze nesto vise konkretno da kaze u vezi toga. Ima podataka ne tako tacnih ,oprecnih ovakvih i onakvih vezano za biljnu akvaristiku. Citajuci o Zeolitu primecujem da ih ima vise vrsta-da li se svi koriste u akvaristici ili ne? Da li je Zeolit koji se koristi u ljudskoj ishrani protiv raznih bolesti *,izmedju ostalog pise i da neutralise osiromaseni uranijum, ti je samo jedan od gomile podataka blagotvornosti zeolita u lecenju ljud* dobar i za akvarijum. Da li je zeolit rastvoriljiv u vodi ili ne? Ima li podataka kako i na koji nacin i dali vezuje nitrate i nitrite, kako ih apsorbuje i da li ih ispusta posle nekog vremena ili ne?

slika zeolita za upotrebu kod ljudi.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Japixxl
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2012
Poruke: 36
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Sre Nov 06, 2013 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice zeolita,ja i moja porodica ga koristimo za pice pre svega jer je dobar za sve bukvalno sto se tice zdravlja. Nikako kupovni,nikako neke tamo tablete zeolita bla bla,vec direktno iz rudnika zeolita koji se nalazi u Igrosu kod Brusa. Rastvori se jedan deo u vodi ali ako sipas najsitnije granulacije (kao brasno) i zamuti vodu. U rudniku postoje razne granulacije,od tog kao brasno do bas krupnog kamenja. Meni je cale predlozio da ubacim kamen u akvarijum mada nisam to uradio,ubacena je granulacija sitnija preko sloja zemlje kad je podloga stavljana. Jednom sam ubacio kamen i nista, nije menjalo boju vode niti bilo sta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel neko na kraju stavio zeolit kao podlogu u akvarijum? ako jeste kakva su iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ga imam u filteru vec duze vreme i za sada je sve ok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zeolit - Za vocarstvo Mark Filteri i pumpe 3 Ned Dec 18, 2016 12:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aktivni ugalj i zeolit Laki Hemija u morskoj akvaristici 25 Uto Jan 21, 2014 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit ili ugalj lazar96 Početak u akvaristici 30 Uto Jan 01, 2013 12:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit. krlle83 Ostala oprema 7 Ned Apr 01, 2012 10:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zeolit panda Početak u akvaristici 4 Čet Feb 02, 2012 4:26 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License