----------------------------------- soulman Uto Nov 30, 2010 11:09 am ----------------------------------- Tršić, rodno mesto našega Vuka S. Karadžića... ako se u ovim suludim vremenima ljudi uopšte sećaju velikana kavog smo imali. Što je još gore veliki ljudi zbog kojih možemo biti ponosni na naš soj su daleka prošlost. Ljudi sadašnjosti a verovatno i budućnosti su vrsta kojom se ne možemo ponositi, pre ih se možemo sramiti (čast izuzetcima ali jako ih je malo). Da nam Vuka ne bejaše, još bi se po školama orilo "az -malo az, az -veliko az..." Elem da se vratimo na Tršić.. to je moja oaza gde punim baterije...dok god vreme dozvoljava ja nedelju provodim tamo. Jako mi smetaju ljudi koji bi i u Vukovu kuću parkirali auto samo da mogu, tako da ni u onom delu Tršića koji je, da tako kažem, dostupan svima nije više mir kao pre... ali zato čim se udje u šumu ...ta odsutnost buke, gasova, elektromagnetnog zračenja kojim smo svakodnevno okruženi a nismo ni svesni koliko nam smetaju dok ne osetimo kako je kad ih nema. A ptičiji cvrkut, šum lišća... jednostavno zvuk prirode koji hrani... oplemenjuje Sa jednim drugarom sam prošle godine, čini mi se u proleće, nedaleko od Vukove kuće, gotovo kako se udje u šumu naleteo na lane -bambija ...prizor fenomenalan... šteta samo što tad ne imadoh aparat uz sebe... Par sekundi nas je posmatralo i šmugnulo dublje u šumu... Ne zna se ko je više bio iznenedjen mi ili ono. Kroz šumu, par kilometara raja, šetnjom se dolazi i do manastira Tronoša. U blizini je i izvor Žeravije (ove rečice sa slika) koji je priča za sebe... jednostavno to treba videti. Za one koji su za neku drugu verziju... ima par etno restorana čak se do jednog dolazi kroz šumu. Ovom prilikom svakog zainteresovanog prijatelja akvaristu pozivam da dodje kad "grane" proleće... a mogli smo i neki zbor hobista napraviti... ne bi se pokajali... potpisujem. Eto završih elaborat... nadam se da nisam udavio.