----------------------------------- _small_dreams_ Ned Avg 06, 2017 11:31 pm Zlatna ima gljivicnu infekciju (cotton mouth) ----------------------------------- Imam akvarijum od 54l, u njemu su 2 skalara, 6 zlatnih (6cm, jedna je veca ali je veiltail), 3 ancistrusa jedan ima 7cm , druga 2 su do 3 cm ,jednu bala shark koja je 5cm, platidorasa i 4 torokatuma, 3 panda muljasa i kuli kulije. Podloga je kvarcni pesak, od biljaka imam anubia nanu. Filter je spoljasni. Pre mesec dana mi je uginula jedna zlatna (imala je cotton mouth) receno mi je da nije zarazno (mada sam je stavila u karantin) i da joj stavljam tecni baktopur direktno na povredu- usta su vec krenula da se raspadaju i od baktopura se samo jos vise raspadala i ubrzo je uginula. Ja sam nakon toga posto baktopur nije delovao ceo akvarijum tretirala fmc-om (jako glupo , ali strah cini cuda) i sve je bilo okej do juce kada se na jos jednoj zlatnoj pojavila kuglica na donjij usni. Da li neko zna kako da joj pomognem i cime da je tretiram? Trenutno je u karantinu, stavila sam je u slanu kupku na 30ak minuta, procitala sam da moze da pomogne.