Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zlatna ribica-ima plik ispod usta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Andry
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Dec 2013
Poruke: 6
Lokacija: Beograd, Miljakovac

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 2:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!

Ovo je moj prvi post na ovom forumu pa se nadam da sam ga postavila na pravom mestu.

Totalni sam pocetnik u akvaristici, tacnije pre nedelju dana kupila sam prve ribice. U pitanju su zlatne ribice - mislim da je Fantail goldfish.
Akvarijum mali 12 litara, sa filterom i grejacem. Temperatura vode je oko 23C. U akvarijumu su sitni kamencici, skoljke koje sam skupila na moru (pre upotrebe sam ih dobro prokuvala) i biljka.
Znam da je akvarijum mali, ali planiram da pravim novi, dosta veci.

Kada sam kupila ribice, nisam primetila da je jedna od njih izgleda bolesna. Tacnije ispod usta ima kao mali plik koji se naduva kad ribica otvara usta - kao kod zabe. Nisam odmah izdvojila ribicu iz akvarijuma. Ponasala se normalno. Juce je pocela da bude neaktivna i da se skriva u kraj iza filtera. Veceras se vec uopste nije kretala kako treba, samo plutala po povrsini pa sam je izdvojila u neku vecu posudu. Sada se uopste ne pomera i jedva da dise, a telo joj je naglo posivelo i krljusti su joj na jednom delu opali. Ribica je sad i dalje pri povrsini vode, nagnuta na jednu stranu i dise čas ubrzano čas previse sporo. Sad((
Znam da je to njen kraj, ali zanima me kakva je to bolest i kako treba da postupim u takvim situacijama? Da li je ikako moguce izleciti ribicu koja je u takvom stanju i kako? Da li ce bolest preci i na ostale ribice koje su bile u akvarijumu zajedno sa njom dok je nisam izvadila..mada sam nakon sto sam je izvadila zamenila vodu u akvarijumu?

U prilogu je slika bolesne ribice, dok je jos mogla da pliva. :/
Primetite kesicu koju ima ispod usta.

Image

Image

Posto ta ribica nije bila u istom akvarijumu sa ostalima u prodavnici već samo kod mene u akvarijumu, da li je moguce da je za tih par dana bolest presla i na druge ribice u akvarijumu?
Šta mi je činiti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 2:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam tacno koja je bolest u pitanju ali znam par stvari koje bi trebalo da ispravis.Prvo,to je pre pre pre premali akvarijum za ribu koja toliko prlja.Drugo,izbaci skoljke vani. E sada za tu ribu...ona je gotova to je sigurno ali mislim da taj defekt nije uticao na bolest.Neka me isprave kolege ako gresim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U takvim situacijama kao sto je sad ova ne mozes nista ribici da pomognes bolest je vec zahvatila sve organe unutar tela. kao sto je prethodni drugar rekao premali je to akvarijum za zlatnu ribicu,a slobodno mozes i temperaturu vode da smanjis na 20 stepeni zbog toga sto zlatne ribice imaju na svom telu sluz koju luce kad je toplija voda tako da se od te sluzi brze prlja voda a samim tim dolazi i do nastanka i razvoja bakterija u vodi koje dovedu do raznih bolesti. sve sto treba da pazis jeste kad kupujes zlatnu ribicu,a to je da bude uhranjena (veliki stomacic),da su krljusti svaka na svom mestu i niposto ne smeju biti nakostresene i odvojene od tela,da na telu nema nikakvih ranica,da peraja nisu ostecena i najvaznije da ribe lepo pliva (a ne da pluta i muci se kad pliva). eto kolko tolko sam ti pomogao da znas za ubuduce sto se japanki tice Smile ako budes imala nekih pitanja jos salji na PP
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Andry
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Dec 2013
Poruke: 6
Lokacija: Beograd, Miljakovac

PorukaPoslao: Pon Dec 23, 2013 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima, od pomoći su.
Evo odmah da pitam još nešto: Da li ima potrebe da se brinem da će i ostale ribice koje su bile sa ovom bolesnom takodje dobiti istu bolest? (Napominjem da sam promenila vodu)

E, da..ona ribica mi je jutros uginula Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 05, 2014 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad zavisi od njihovog imuniteta hoce se i ostale ribe razboleti,mozes uzeti neko sredstvo za suzbijanje bakterija u akvarijumu cisto zbog tih ostalih. Samo je vazno na vreme izdvojiti bolesnu ribu u drugi akvarijum jer sto je duze sa zdravim ribama veca verovatnoca da i one obole.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License