----------------------------------- kristinabg94 Sub Jan 13, 2018 1:11 am Zlatna ribica na boku ----------------------------------- Da li ima nade za ovu ribicu. Naime, moj decko ima 3 zlatne u akvarijumu od 50 l vec nekih 3 meseca, redovno ciscenje filtera, zamena vode, tretiranje sa easy life ffm, hrane se sa sera hranom za zlatne ribice, medjutim, jedna zlatna ribica je danas ceo dan nesto dezorijentisana, okrece se na bok tako i pliva, non stop je na dnu, kao da je izgubila centar za ravnotezu, nismo primetili nikakve fizicke promene u vidu belih tackica, mrlja i sluzi. Da nije u pitanju bolest ribljeg mehura? I da li je moguce da se izleci? Postavicu i sliku koju smo upravo uslikali ----------------------------------- kristinabg94 Sub Jan 13, 2018 1:14 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_79778886_IMG-20180113-WA0000.jpg ----------------------------------- Peku Sub Jan 13, 2018 1:47 am ----------------------------------- Od te ribe nema nista. Otkazao joj je sistem polako to nadimanje koje se vidi na slici je poslednji stadium kojekakvih infekcija i otkazivanja organa. Izgledaće kao šišarka u jednom momentu ako već i ne izgleda tako. Najbolja stvar što moze da se uradi jeste da se riba izvadi iz akvarijuma jer dropsi moze biti i zarazan. Ribi nema spasa, ona se bukvalno raspada iznutra ja sam lično bacio 2 u solju zbov tog problema što je jako neodgovorno. Ima na sajtu opisan dropsi i kako uslavati ribu, to je neka utešna solucija ako vam je riba bila draga.