Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zlatna ribica, ubrzano diše? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Novica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Apr 2015
Poruke: 3
Lokacija: Pljevlja

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2015 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo, nov sam na forumu tako da nemam dovoljno iskustva. Nemam iskustva ni sa ribicama pa mi je potrebna pomoć!

Prije mjesec dana sam djeci kupio zlatnu ribicu. Držimo je u staklenoj kugli, zapremine 5l. Imamo jednu plastičnu biljku. Hranimo je svako jutro, pla sata do sat nakon hranjena mijenjamo vodu. Vodu mijenjamo tako što sa česme napunimo bidon od 5l i držimo ga otvoren 24h. Staru vodu iz akvarijuma, zajedno sa ribicom, prespemo u plastičnu posudu gdje boravi 5 do 10 minuta. za to vrijeme operemo akvarijum i biljku, nalijemo vodu koja je stajala u bidonu. Vodu sipamo sa visine kako bismo je filtrirali nebi lismo je tako obogatili kiseonikom. nakon toga plastičnom zdjelicom uhvatimo ribicu sa malo stare vode i ubacimo je u akvarijum.

Danas, nakon što smo promijenili vodu, ribica je počela da se ponaša neuobičajeno! Izlazi na površinu, zijeva i škrge joj se više otvaraju, nije živahna kao inače? Djeca su joj dala još jedan listić hrane, koji nije pojela!? Ne bih volio da im ribica ugine, da li ovo opisano ukazuje na problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2015 12:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2015 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je temperatura vode, mozda bi pomoglo da ubacite rasprasivac i aktivirate pumou za vazduh... Mada je zasigurno da je najbolje da napravite akvarijum, to sa kuglom je maltretiranje i za vas i za ribu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2015 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvaristika i zivot riba u u parcetu vodenog biotopa u nasem stanu je vise od onog starog shvatanja da je akvaristika riba u vodi u staklenoj kocki...
Ako si ozbiljan i hoces da naucis i slozis sve kockice sto se tice akvaristike, da budes srecan i ti i tvoji ukucani, kao i ribe koje gajis, na pravom si mestu! Bravo
Ovaj forum i sluzi tome, da se medjusobno pomazemo savetima, razmenjujemo iskustva i sl.
Za pocetak evo ti link, pa lepo i sa razumevanjem procitaj sve sa njega. Mnogo ce ti pomoci da ovladas nekim osnovama, i da razumes kako stvari uopste funkcionisu u akvarijumu, kako bi i mi bili srecni i ribe na broju! Laughing

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Napisi u profilu odakle si, i spremaj veliki akvarijum, ta kugla je dobra za neku ikebanu, za drugo nije, dzaba ste krecili! smeh
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2015 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čim ribica izlazi na površinu i uzima vazduh to znači da nema dovoljno kiseonika u vodi. Potrebna je dodatna aeracija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Novica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Apr 2015
Poruke: 3
Lokacija: Pljevlja

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Do dana s je sve bilo u redu? Ribica se ponašala u skladu sa onim što sam pročitao u raznim objašnjenjima. Sada, pored toga što se tromije kreće i što joj se škrge šire, ima neki končić koji se vuče za njom? Šta da radim? Hoće li uginuti? napisao bih u profilu odakle sam ali se ne snalazim najbolje. Iz CG sam, Pljevljak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Novica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Apr 2015
Poruke: 3
Lokacija: Pljevlja

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko ko može da pomogne savjetom ili objašnjenjem šta se dešava? Žao mo da ugine, djeca će da se sjekiraju zbog njih sam kupio ribicu. Šta je to što liči na izmet ali se je kao končić zakačen za ribicu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 6:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ti ako vidis da ugine ti trc pa kupi drugu da klinci ne vide. A sto se tice toga, japanka ili ti "zlatna ribica" nije dvodihalica pa da moze da dise kao one, mozda si bolje za tu namenu kupio borca pa onda brines samo o temperaturi...
Sve u svemu, lepo razmisli o vecem lepom akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj konac što se vuče za ribicom je upravo izmet. Kupi vazdušnu pumpu, crevo i kamen za aeraciju. Instaliraj to, i videćeš da će živnuti. E sad, ima tu jedan problem sa necikliranom vodom. Zbog toga može doći do klasičnog trovanja ribice. Probaj sa aeracijom (ubacivanjem vazduha u akvarijum). Kada ribica počbe da se normalno ponaša, onda kupi veći akvarijum, pa Jovo nanovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega, i ja sam tako reći početnik u akvaristici (od malih nogu sam imao akvarijume, prvo kuglu kao tvoju, a poslije jednog od 10-ak l, ali tek godinu dana sam shvatio da sve radim pogrešno i počeo da proučavam akvaristiku, i zato za sebe sa punim pravom mogu reći da sam početnik), ali ovdje uz pomoć dobrih ljudi i zanimljivih tema, sam naučio puno o akvaristici.
Tako da ti savjetujem da što više čitaš ovaj forum, koliko ti vrijeme dozvoljava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License