Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zlatne ribice help Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Leona27




Registrovan: 02 Jan 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2020 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.
Imala sam zlatne ribice zadnji put prije 20 godina, nisam s njima previse upoznata, imam tropske akvarije.
Uglavnom, jedni ljudi imali akvarije, sele i hitno se rjesavali riba. Zamolila me cura koja im je pomagala da ih uzmem jer ona ne zna nista o ribama. Rekoh ok ako sve ide s njima mogu ih cuvati dok se ne udome. Da skratim, imali su 7 zlatnih ribica plus 2 ancistrusa u akvariju od 50 litara 😔
Ja sam naravno pokusala odraditi premjestaj najbolje sto sam mogla.. I taman kad sam sve namjestila puknulo dno od akvarija. I tako sam otisla kupiti novi ali samo 60 litara jer ja mjesta vise nemam a ribe cu udomiti.

Ancistruse sam premjestila u tropski akvarij. Vodu pripremila s dodatkom bakterija, blokator klora i dodala sam vode iz tropskog akvarija koliko sam im mogla uzeti 😑

E sad imam 3 pitanja. Jel ok ako radim svaki dan 10% izmjene vode i ciscenje dna? Drugo pitanje, najveca zlatna ima dosta mjesta sa ostecenim ljuskicama. Pretpostavljam zbog malog prostora i ukrasa umjetnih sta su bili u akvariju. Ali dole je slika pa da mi netko potvrdi.
Trece, jel bi mi mogli pomoci odrediti koje su to ribice. Dakle 3 su zlatne cetverorepe, jedna crvenkapa. Ostaju mi ova smeđe zlatna, bijela velika i mala bijela s mrljama da skuzim koje su.
Moram ih sto prije oglasiti pa da vidim sta uopce jesu i jel vam izgledaju zdravo 😊
Evo linka na sliku. Hvala svima unaprijed.

https://ibb.co/Ttj2bRS
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2020 11:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Leona27




Registrovan: 02 Jan 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2020 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2020 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko ces ih drzati tu privremeno najbolje je da ti je akvarijum bez ikakve podloge, jer nema mesta za skupljanje bakterija od preteranog izmeta, a da ne bi bilo njega hranjenje na dva do tri dana, kako mogu da zive na dva do tri dana hranjenja tako sto im se izvadi grejac (ako je ubacen) i temperatura ne prelazi iznad 21-22C° u akvarijumu da im se uspori metabolizam kod mene moje jedu jednom u 7 dana ali temperatura vode je na 16-18C° i nista im nije spavaju po ceo dan..

Ove na krupnim fotkama sve su ti fantail dok moguce je da je (fotografija prva - riba sa crvenom glavom ispod smedje) komet tj kakav joj je rep?

Da li su zdrave.. pitanje je sta su ove crne tacke pigmentacija ili izrasline na samoj ribi? Da li izgleda kao da se transformise iz boje u boju ili kao grumen vate na ribi?

Nema potrebe da im se menja svaki dan po 10% vode samo ih ne hrani i nema prljanja dva puta nedeljno sasvim dovoljno podgojene su one vec. Menjaj po trecinu ili polovinu nedeljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License