----------------------------------- Leona27 Čet Jan 02, 2020 11:53 pm Zlatne ribice help ----------------------------------- Pozdrav svima. Imala sam zlatne ribice zadnji put prije 20 godina, nisam s njima previse upoznata, imam tropske akvarije. Uglavnom, jedni ljudi imali akvarije, sele i hitno se rjesavali riba. Zamolila me cura koja im je pomagala da ih uzmem jer ona ne zna nista o ribama. Rekoh ok ako sve ide s njima mogu ih cuvati dok se ne udome. Da skratim, imali su 7 zlatnih ribica plus 2 ancistrusa u akvariju od 50 litara 😔 Ja sam naravno pokusala odraditi premjestaj najbolje sto sam mogla.. I taman kad sam sve namjestila puknulo dno od akvarija. I tako sam otisla kupiti novi ali samo 60 litara jer ja mjesta vise nemam a ribe cu udomiti. Ancistruse sam premjestila u tropski akvarij. Vodu pripremila s dodatkom bakterija, blokator klora i dodala sam vode iz tropskog akvarija koliko sam im mogla uzeti 😑 E sad imam 3 pitanja. Jel ok ako radim svaki dan 10% izmjene vode i ciscenje dna? Drugo pitanje, najveca zlatna ima dosta mjesta sa ostecenim ljuskicama. Pretpostavljam zbog malog prostora i ukrasa umjetnih sta su bili u akvariju. Ali dole je slika pa da mi netko potvrdi. Trece, jel bi mi mogli pomoci odrediti koje su to ribice. Dakle 3 su zlatne cetverorepe, jedna crvenkapa. Ostaju mi ova smeše zlatna, bijela velika i mala bijela s mrljama da skuzim koje su. Moram ih sto prije oglasiti pa da vidim sta uopce jesu i jel vam izgledaju zdravo 😊 Evo linka na sliku. Hvala svima unaprijed. https://ibb.co/Ttj2bRS