----------------------------------- Stefan1234 Sre Jan 02, 2019 6:03 pm Zlatno žute tačke ----------------------------------- Pozdrav, Da li je neko imao iskustva sa pojavom zlatno žutih tačkica, kao zlatni prah u akvarijumu.. Hvala unapred ----------------------------------- nzivkovic Sre Jan 02, 2019 9:50 pm ----------------------------------- Napiši koliki ti je akvarijum, osvetljenje, fitracija, biljke, ribe... najverovatnije da su braon alge u pitanju. Okači i sliku. Upiši i lokaciju u profilu. ----------------------------------- Stefan1234 Sre Jan 02, 2019 10:56 pm ----------------------------------- Imam akvarijum od 100l.Dimenzije su 100x30x35. Akvarijum je oformljen pre oko mesec dana. Imam 4 biljke (ne znam koje su, kada sam ih kupovao tražio sam da budu malo zahtevne i da brzo rastu), grejač, veliku atman pumpu-filter, i osvetljenje. Od ribica, 6 ksifo, 6 neonki, 1 sijamski algar, 1 skalar, 1 tetra. Duž cele zadnje stranice akvarijuma je 3d pozadina. U čemu je problem. U haubi imam postolje za dve neonke od 18w. Uključivao sam samo jednu jer osvetljava sasvim dovoljno. Sve je bilo u redu. Međutim, prilikom kupovine ribica, čovek koji radi u prodavnici je rekao da je to malo osvetljenja i da treba da imam 2x24w. Pošto već imam konstrukciju za dve neonke od 18w, rešio sam da uključim i drugu. Tu je nastao problem. Nakon samo jednog dana kada su mi bile uključene obe neonke, na velikom delu pozadine koja je inače bela, pojavile su se zlatno-žute tačke... kao da ste isprskali zlatnom bojom. Takođe, posle tog jednog dana, nekoliko površinskih listova na jednoj biljci je dobilo izgled kao da su im krajevi osušeni (kao kada vam se suše listovi na običnom sobom cveću)... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_154646254_received_2303082756391321.jpeg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_257743763_received_1004045333118115.jpeg ----------------------------------- peconis Čet Jan 03, 2019 12:26 pm ----------------------------------- Ja sam imao te tacke nakon formiranja akvarijuma i stavljanja korisnih bakterija, ali su ih ubrzo kozice i puzevi ocistili. Pretpostavljam da su uzrok bakterije.