Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zumance Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 28, 2011 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Savet od proverenog proizvodjaca.
Dakle, skuvate jaje, odvojite zumance.Vlaznim kaziprstom prelazite preko zumanceta dok prst ne krene da vam zuti.Takav prst samo pipnete u vodi sa ribicama i zumance ce se rastvoriti.
Opet, zumance mozete zamrznuti i ponavljati proceduru kad god imate potrebe za tim, odnosno 5-6 puta dnevno dok ribice ne porastu dovoljno da mozete preci na neku drugu hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 28, 2011 4:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Uto Jun 28, 2011 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel da hranim male ribice sa zumancetom??? Koliko dana zivorotke? Danas sam poceo prvi dan. Ksifo su mi stare 1 dan a gupi 3 dana!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jun 28, 2011 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivorotkam se ne daje zumance samo ikrasicama. Mali kad se izlegu iz ikre imaju jako mala usta (ne kod svake ribe) i treba im sitna hrana, zivorotke su vec na toj fazi da im mozes dati skoro bilo sta od hrane. Zivorotkama sameljes proteinsku hranu i to im das ili nabavi artemiju i to je to nista specijalno. Ja zivorotkama meljem gotovu hranu sto mozes da kupis i bilo kojem pet shopu i to im dajem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Uto Jun 28, 2011 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene nema da se kupi proteinska hrana!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 2:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

onda dzigericu ili karotinsku hranu... i imace.... Wink
@Deak jedno pitanje,jel mislis da zivorotkma nije dobro davati zumance... ?!(pitam jel cenim tvoje misljenje i ocu nadograditi znanje),ja svojim ribicama na pocetku(ma da su zivorotke ili ikrasice) dajem zumance i do sada sve je ok i najbolje mi napreduju od njega(vezano za zivorotke)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
pazin
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2010
Poruke: 40
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 4:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos nesto da dodam,kada se zamrzne voda u kojoj se zumance rastvori,naprimer u kockicama,rastopite kockicu i stavite u pumpicu od parfema ili neceg slicnog,naprimer kapi za nos,i prsnete jedanput dvaput zavisnosti koliko ima mladji,i tako se dodatno usitni zumance.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@gocha
iskreno zivorotkama mozes davati bilo sta od hrane jer nisu probirljivi. Ja licno ne dajem zumance zivorotkama jel je to dosta sitna hrana i vecinu nece pojesti malci i to lako pokvari vodu, lakse mi je da zivorotke hranim artemijom ili vec usitnjenom gotovom hranom. Mozda si pogodio koliko im treba dati ili ti je filter dobar pa nemas problema sa zumancetom. Nekad mi ostane viska zumanceta pa da ne bacim sperem kod platika i gupija (tek rodjeni ili 2-3 dana stari). Nesto pojedu a ostatak mi uvek bude na dnu sto mi srede puzevi i mali ancistrusi. Nije potrebno davati zumance malcima jer mozes svugde da nadjes dosta gotove kvalitetne hrane za njih koji ti jako olaksavaju posao oko hranjenja. Kod ikrasica samo tim ribicama dajes zumance koji imaju jako mala usta kad se izlegu pa nekoliko dana je potrebno hraniti ali cim mogu da progutaju nesto vece odmah se prelazi na drugu hranu. Ja kad pravim hranu za ribice ondak uvek stavim jaje u taj mix tako da ima tu proteina za njih koliko je potrebno al posebno ne dajem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa predpostavio sam da ces to reci,naime filter je - obican sundjer filter,i posle svakog drugog hranjenja cistim ono sto je po dnu,sada i tebe razumem u koliko bi ti akvarijuma morao da cistis Very Happy ... Ali ja zumance stavljam cisto radi proteina i stvarno mi mnoogo dobro napreduju od njega,ali to je samo 2,3,4,,dana,desava se nekada i da ih hranim(umeljem sve od hrane sto imam(naravno po jedan deo od sve hrane)) i to im dajem...artemija je car,ali ja ne znam gde mugu navaviti ona velika pakovanja... ?? za sada se zasniva sve na ono Serinoj artemiji,ali sada opet formiram jedinke a zivorotke sam opet malo zabatalio sa reprodukcijom... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje zivorotke imaju 5 i 3 dana i ja ih jos uvijek pored ostale hrane hranim i zumancem.Moze li nesto da im bude?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem pitanje, pojasni malo kako si mislio da im nesto bude od zumanceta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tvrdo kuvano zumance za gupike? Momcilo Ishrana 19 Sub Okt 23, 2010 2:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License