----------------------------------- Rizbo Pon Avg 27, 2018 1:08 am ----------------------------------- Ee ovako, akvarijum sam formirao pre oko mesec i nesto dana, u njega staje oko 40tak litara vode, u koji sam sipao vodu i ukljucio filter da radi nekih 4-5 dana kako bi je prilagodio za ribice(filter je sobo od 12 w koji cisti 800 litara po satu), i ubacio dve figure jedna imitacija panja, druga zamak koje im sluze za skrivanje, nemam biljke u akvarijumu, kao podlogu koristim pesak i za sada nemam grejac u njemu jer je u stanu preko leta veoma toplo, kao i zimi ali sam planirao na zimu za svaki slucaj da ga uzmem. Nakon 5 dana otisao sam da kupim ribice i to: 2 zute moli, 2 serpe i 2 amonijera, a planiram i da ubacim malo jato kraljevskih ili obicnih neonki... Ee sad sta je muka, jedna od ovih zutih moli je pocela slabo da jede, aktivna je i dalje ali kao da malo vise miruje u jednom mestu nego pre, i na zadnjim perajima joj fali jedan delic, da li je neka ugrizla ili nije nisam siguran, ali sam siguran da su sve ribe mnogo mirne(pa cak i ova dva amonijera, zdrave su sve i aktivne vesele